Büyükşehir Doğa Parkı Yaban Hayvanlarına Şifa Dağıtmaya Devam Ediyor

BİTKİN OLARAK BULUNAN KERKENEZ TARSUS DOĞA PARKI’NDA KORUMA ALTINA ALINDI

Büyükşehir Doğa Parkı Yaban Hayvanlarına Şifa Dağıtmaya Devam Ediyor

Tarsus merkeze bağlı Kırklarsırtı Mahallesi’nde bitkin halde bulunan ve yırtıcı bir kuş türü olan Kerkenez, Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus Doğa Parkı’nda koruma altına alındı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Tarsus Doğa Parkı’nda, yaban hayvanları da şifa bulmaya devam ediyor. Tarsus merkeze bağlı Kırklarsırtı Mahallesi’nde bitkin halde bulunan ve yırtıcı bir kuş türü olan Kerkenez, Tarsus Doğa Parkı’nda koruma altına alındı.

Vatandaşlardan ihbar geldi

Kırklarsırtı Mahallesi’nde ağaçlık alanda yerde yatan Kerkenezi bitkin vaziyette gören vatandaşlar, durumu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerine bildirdiler. İtfaiye ekipleri ise söz konusu alana giderek, bitkin haldeki Kerkenezi alıp kafes içerisine koyarak, Tarsus Doğa Parkı’nda bulunan veteriner kliniği personellerine teslim ettiler.

Güngör: “Doğaya bırakmak üzere beslemelerimizi yapacağız”

Tarsus Doğa Parkı Veteriner Sağlık Teknikeri Ümit Güngör, “Kırklarsırtı Mahallesi’nden gelen ihbar üzerine, İtfaiyeci arkadaşlarımızın bize hızlı bir şekilde ulaştırmış olduğu Kerkenezimiz, uzun süre aç ve susuz kalmasından dolayı bitkin bir halde bize ulaştırıldı. Yapmış olduğumuz kontrollerde herhangi bir yaralanma, darbe veya farklı bir bulguya rastlanılmadı. Güzel bir şekilde besledikten sonra, tekrar doğal ortamına bırakmak üzere kısa bir süre misafirimiz olacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2023, 11:51

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER