Başkan Yıldız: Tasarruf Tedbirlerini Hayata Geçirdik

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, basın toplantısında Toroslar Belediyesi'nden devraldıkları borcu açıkladı. Toroslar Belediyesi’nin 719.772.306.00.Türk Lira borcu olduğu iddiasında bulundu. Belediye hizmetlerinde ise tasarruf tedbirlerini hayata geçirdiklerini söyledi.

Başkan Yıldız: Tasarruf Tedbirlerini Hayata Geçirdik

İstikbal Özel Haber/Fatma Aydın-Mersin

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, basın toplantısında Toroslar  Belediyesi'nden devraldıkları borcu açıkladı. Toroslar Belediyesi’nin  719.772.306.00.Türk Lira borcu olduğu iddiasında bulundu.  Belediye hizmetlerinde  ise tasarruf tedbirlerini hayata geçirdiklerini söyledi.

Toroslar Belediyesi Meclis salonunda düzenlenen toplantıya basın mensupları katıldı. Toplantıda belediyenin röntgenini çektiğini söyleyen Başkan Yıldız, haklı çıktığını da dile getirdi. Başkan Yıldız, “Adaylığımız sürecinde de sıkça bahsettiğimiz Toroslar Kent yaşayanlarının öncelikle standart belediyecilik hizmetlerinden yoksun kalması başta olmak üzere kamu maliyesinin hizmete dönük kullanılmadığına kadar birçok konudan bahsetmiştik. Göreve geldiğimiz günden buyana yaptığımız araştırmalar ile tüm belediyenin detaylı bir röntgenini çektik. Üzülerek söylüyorum ki tespitini yaptığımız konular bizi doğru ve haklı çıkarmıştır.” Dedi.

Göreve geldiklerinde işlerinin zor olduğunu bildiklerini söyleyen Başkan Yıldız, “Şartlar ne olursa olsun, Toroslar halkı için, Toroslar halkı ile birlikte bütün sorunların altından kalkabileceğimizi bilmemiz ve yüzü gülen, nefes alan Torosları hep birlikte inşa edeceğimize olan inancımızın var olduğudur. Nitekim bunu da başardık. Göreve başladığım ilk gün yayınladığım genelge tüm belediye birimlerinde tasarruf tedbirlerini hayata geçirdik.” Dedi.

BELEDİYE GİDERLERİNDEN ŞİMDİLİK %15 AZALTILDI

Tasarruf ile ilgili araç kiralamalarının sözleşmelerinin yenilenmediğini böylece %35 oranında akaryakıt tasarrufu edildiğini,  söyleyen Başkan Yıldız, personel ve işçilerle ilgili yapılan tasarrufu da şöyle anlattı. “ Belediyemiz personel yapısında bulunan yüksek birikme nedeniyle personel maaş toplamı, Toroslar Belediyesi’nin İller Bankası’ndan gelen ilçe payının neredeyse %70’inin üzerine çıkmıştı. Başta işe gelmeyip maaş alanların tespiti, son altı ayda kamuoyunun vicdanına bıraktığımız saiklerle işe alınan personelin iş akitlerinin feshi ve emeklilikleri gerçekleşen personelle birlikte Belediye giderlerinden şimdilik %15 azaltıldı.” Dedi.

TOROSLAR HALKI OLARAK BİZLER BURADA HEM MALIMIZDAN HEM HİZMETTEN OLMUŞUZ

Toroslar Belediyesine ait gayrimenkullerin satışından elde edilen gelirlerin Torosların hizmetine gitmediği iddiasında bulunan Başkan Yıldız, “ Toroslar halkı olarak bizler burada hem malımızdan hem hizmetten olmuşuz.” Dedi.

BİZ DİLİNİ TERCİH EDECEĞİZ

Gelir kayıpları içinde örnekler veren Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, önceki dönemi de kayırdıkları iddialarına açıklık getirdi. Başkan Yıldız; “Tüm bu takibi yapılan konular değerlendirilirken kamuoyunda bir şeyleri açıklamadığımız önceki dönemleri kayırdığımız ile ilgili çıkan bilgisiz ve etkisiz yorumlara halkımızın bize olan güvene dayanarak hiç kulak asmadık. Çünkü artık Toroslar Belediyesi’nin yönetim anlayışı olarak her zaman “Biz” dilini tercih eden bir başkan var. Ne yaparsa Toroslar halkı ile Toroslar halkı için gerçekleştirecek bir başkanı var.

HALKIMIZA ÇAĞRIM

Yeni dönemde halkımıza çağrım, artık siyasi hamasete kulak asmadan, milli ve dini duyguların siyasi malzeme yapılmasına göz yummadan, ileriki dönemlerde Toroslar halkı ile birlikte yaratacağımız yenilikçi, modern, erişilebilir ve gerçekten Mersin’de cazibe merkezi haline gelecek yüzü gülen, nefes alan Toroslar projelerimize odaklanmalarını istiyorum.” Dedi.

Toplantı sonrasında basın mensuplarına belediyenin borcu ile ilgili listelenmiş kağıtta dağıtıldı. Ayrıca Belediye binasının ön yüzüne Afiş olarak da asıldığı görüldü.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2024, 11:58

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER