banner12

Anamur Belediyesi Yangına Karşı Teyakkuza Geçti

Manavgat, Bozyazı ve Aydıncık başta olmak üzere bütün komşu ilçelerinde art arda yangın haberleri alan Anamur Belediye Başkanlığı ilçede meydana gelebilecek olası bir yangına karşı teyakkuza geçti.

Anamur Belediyesi Yangına Karşı Teyakkuza Geçti

Anamur Belediyesi Yangına Karşı Teyakkuza Geçti

Manavgat, Bozyazı ve Aydıncık başta olmak üzere bütün komşu ilçelerinde art arda yangın haberleri alan Anamur Belediye Başkanlığı ilçede meydana gelebilecek olası bir yangına karşı teyakkuza geçti.

Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde terör örgütleri tarafından yapılan sabotajlar nedeniyle çıkan büyük hasarlara ve can kayıplarına neden olan orman yangınlarının etkisi sürerken, şu ana kadar herhangi bir yangın haberinin alınmadığı Mersin’in Anamur ilçesinde Belediye Başkanı Hidayet Kılınç acil durum ilan ederek Anamur Belediyesi’ni teyakkuza geçirdi.

Belediye Personeline 24 Saat Hazır Olun Talimatı Verildi

Dün gece boyunca Manavgat, Alanya, Gazipaşa, Aydıncık ve Silifke ilçelerinde meydana gelen yangınları takip eden Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, mesainin başlaması ile birlikte Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürlerini acil toplantıya çağırarak olası bir yangına karşı belediye çalışanları ve iş makinelerinin 24 saat hazır bekletilmesi talimatını verdi.

Yapılan toplantıda yangın koordinasyon ekibi kurulduğunu ifade eden Başkan Kılınç: “ Antalya’da bulunan 3 komşu ilçemiz ile Mersin’de bulunan komşu ilçelerimizde farklı noktalarda yangınlar meydana geldi. Yangınların çıkış şekli ve zamanlamasına bakıldığında bunun bir sabotaj olduğunu görüyoruz. Gece boyunca özellikle Antalya-Mersin karayoluna bitişik mahallelerimizin muhtarları ile sürekli irtibat halinde olduk. Bu sabahta Başkan Yardımcılarımız ve Birim Müdürlerimizle birlikte durum değerlendirmesi yaparak belediyemizin alacağı tedbirleri istişare ettik. 56 mahallemizin muhtarını tek tek arayarak mahalle halkı ile birlikte yangına karşı dikkatli olmalarını rica ettik. Ayrıca mahallelerde bulunan su tankerlerini dolu vaziyette bekletmelerini söyledik. Anamur Belediyesi olarak bizlerde elimizde bulunan tüm su tankerlerini dolu vaziyette ormanlık alanlara yakın bölgede bekleteceğiz. Ayrıca tüm personelimizin 24 saat boyunca hazır olması için talimat verdik. Şu an için herhangi bir yangın beklentimiz yok. Ancak herşeye rağmen hem kurumlar olarak hemde vatandaşlar olarak herşeye hazırlıklı olmalıyız. Vatandaşlarımızı yangına neden olacak davranışlardan kaçınmaya davet ediyorum. Yol kenarlarına izmarit veya cam şişe atmasınlar, ormanlık alanlara yakın yerlerde ateş yakmasınlar, piknik yapmasınlar. Sıcaklığın giderek arttığı şu günlerde yapacağımız ufacık bir ihmal milyonlarca ağacın yanmasına, binlerce hayvanın yanarak can vermesine neden oluyor.  Büyük maddi kayıplar yaşıyoruz, insanlarımız hayatını kaybediyor. İnşallah aldığımız tedbirlerin hiç birisine ihtiyaç duymadan bu süreci atlatırız.” Dedi.

İlçe Belediye Başkanlarına Yardıma Hazırız Telefonu

Yangının Manavgat ve Aydıncık ilçelerinde büyük zararlara neden olduğunu belirten Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ilçelerin Belediye Başkanlarını aradığını belirterek: “Şu anda yangının hala kontrol altına alınamadığı Manavgat, Gazipaşa, Aydıncık ve Silifke Belediye Başkanlarımızla görüşerek geçmiş olsun dileklerimizi ilettik.  Anamur Belediyesinin tüm imkanları ile yanlarında olduğumuzu belirttik. Devletimiz, Belediyelerimiz ve kurumlarımız özveri ile mücadele ederek hasarı en aza indirmeye gayret gösteriyor. Anamur Belediye Başkanlığı olarak bizlerde tüm imkanlarımızla vatandaşlarımızın yardımına koşmak için hazır bekliyoruz.” Dedi.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER