banner12

Altunok, “Ormanlarımız değil yüreklerimiz yandı”

Silifke Belediyesi Ağustos ayı olağan meclis toplantısında konuşan Belediye Başkanı Sadık Altunok, ilçeye bağlı İmamuşağı (Boğsak), Hırmanlı, Akdere, Işıklı ve 

Altunok, “Ormanlarımız değil yüreklerimiz yandı”

Altunok, “Ormanlarımız değil yüreklerimiz yandı”

Silifke Belediyesi Ağustos ayı olağan meclis toplantısında konuşan Belediye Başkanı Sadık Altunok, ilçeye bağlı İmamuşağı (Boğsak), Hırmanlı, Akdere, Işıklı ve  Yeşilovacık mahallelerinde ormanlık alanda çıkan yangınlar sebebiyle Silifke ve Silifkeliler olarak büyük bir felaket yaşadıklarını açıkladı.

Ağustos ayı olağan meclis gündemini oluşturan maddeler görüşmeye açıldı. Plan ve Proje Müdürlüğü ile İmar Müdürlüğünden gelen raporlar ele alındı. Bu maddeler karşılıklı görüşmelerin ardından oy birliği ile karara bağlandı. Başkanlık önergesi olarak gündeme gelen 2021 yılı bütçesine ek ödenek talebi ise oybirliği ile gündeme alındı. Gündeme alınan bu önergenin Bütçe Komisyonunda incelenmesi talebi ise oy birliği ile karara bağlandı.

Dilek ve temenniler bölümünde konuşan Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok yaptığı konuşmada, “Değerli meclis üyelerimiz, bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta Perşembe günü ilçemize bağlı İmamuşağı Mahallesi Boğsak mevkiinde başlayan orman yangını rüzgarında etkisiyle kısa süre Yeşilovacık, Hırmanlı, Akdere ve Işıklı mahallelerimizi de etkisi altına aldı. Belediyemiz başta olmak üzere yangın söndürme çalışmalarına Orman İşletme Müdürlüğümüz, Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğümüz, Jandarma Komutanlığımız, Emniyet Müdürlüğümüz, sivil toplum kuruluşlarımız ve tüm Silifke’li hemşeherilerimiz canla başla bir mücadele verdi. Yangının başladığı ilk günden bu yana Silifkeli vatandaşlarımız, resmi kurum ve kuruluşlarımızın yanı sıra sivil toplum kuruluşlarımız kendi aralarında yangın bölgesindeki vatandaşlara ulaştırılmak üzere bir yardım kampanyası başlatmıştır. Orman yangınlarında mağdur olan vatandaşlarımıza ve söndürme ekibinde görev alan arkadaşlarımıza ulaştırılmak üzere toplanan bu yardımlaşma faaliyeti olağan üstü durumlarda birbirimize kenetleneceğimizi bir kez daha gösterdi. Son günlerde yaşanan orman yangınlarında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralananlara da acil şifalar diliyorum. Olası orman yangınlarına karşı hepimiz daha duyarlı olalım. O çevrenin, yeşilliğin, oralarda yaşayan hem bitki hem de hayvanların yanıp ölmesi çok acı. Allah bir daha böylesi bir durumu bizlere yaşatmasın, diyor bir kez daha Silifke’mize ve komşu ilçelerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Ağustos ayı toplantısında belediye meclisine üye olarak yeni katılan Hasan Basri Yeğen’e ve bugünden sonra Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapacak olan Cumhur ittifakı Silifke Belediye Meclis Üyesi Yaşar Açıkbaş’a da başarılar dileyen Başkan Altunok, 18 cumhur ittifakı, 10 CHP, 2 İyi Parti ve 1 bağımsız üye ile Silifke Belediye Meclisinin yeni sandalye sayısını da hatırlattı.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER