banner18

Altunok, “Bayram sevgi ve kardeşliktir”

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, kurban bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, birlik ve beraberlik duygularımızın kenetlendiği,

Altunok, “Bayram sevgi ve kardeşliktir”

Altunok, “Bayram sevgi ve kardeşliktir”

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, kurban bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, birlik ve beraberlik duygularımızın kenetlendiği, yardımlaşma ruhunun canlandığı, kırgınlıkların yerini barışa bıraktığı bayramın tüm İslam Alemi için hayırlara vesile olmasını diledi.

Bayramların manevi değerlerin en anlamlı şekilde yaşatıldığı günler olduğunu belirten Silifke Belediye Başkanı Altunok,  “Bayramlar birlik ve beraberliğimizin perçinlendiği, yardımlaşma ve dayanışma ruhumuzun kuvvetlendiği müstesna günlerdir. Milletimizin yüzyıllardır yaşattığı örf ve adetlerimizin en güzel şekilde uygulandığı bu kıymetli günler, aynı zamanda barış ve huzur kaynağıdır. Kurban Bayramı’nın getirdiği manevi iklim vesilesiyle akraba ve komşu ziyaretleriyle sevdiklerimizle buluşacak, dargınlıklarımızı unutacak ve çocuklarımıza dini bayramımızın barındırdığı hoşgörü, sevgi ve dayanışma ruhunu aktaracağız.  Geçtiğimiz yıl Mart ayından bu yana ülkemizi tehdit altına alan korona virüs salgını ile mücadelemiz hala devam etmektedir. Her zaman olduğu bayram süresince de maske kullanımı, sosyal mesafe kuralı ve ellerimizin sürekli dezenfekte edilmesine ayrıca çevre temizliğine büyük özen göstermeliyiz. Korona virüsle mücadele kapsamında geçireceğimiz bayram süresince tedbiri elden bırakmayalım. Tüm hemşerilerimizin aileleri, akrabaları ve dostları ile sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir bayram geçirmesini diliyor, Kurban Bayramı’nın tüm İslam Alemine ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2021, 18:40

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2

banner10