AKKUYU'DA PROJE ÇALIŞANLARININ ÇOCUKLARI İÇİN YENİ YIL ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

13 Ocak 2024, Büyükeceli, Mersin, Türkiye. - Akkuyu NGS inşaat sahası, proje çalışanlarının çocukları için düzenlenen yeni yıl gösterilerine ev sahipliği yaptı. Çocuklar için yılbaşı ağaçları, süs çelenkleri, kar taneleri ve renk cümbüşüyle dolu büyük bir alan hazırlandı. Şenliğe katılanlar kendilerini büyülü bir kış masalının içinde buldu.

AKKUYU'DA PROJE ÇALIŞANLARININ ÇOCUKLARI İÇİN YENİ YIL ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

AKKUYU NGS SAHASINDA PROJE ÇALIŞANLARININ ÇOCUKLARI İÇİN YENİ YIL ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

 

13 Ocak 2024, Büyükeceli, Mersin, Türkiye. - Akkuyu NGS inşaat sahası, proje çalışanlarının çocukları için düzenlenen yeni yıl gösterilerine ev sahipliği yaptı. Çocuklar için yılbaşı ağaçları, süs çelenkleri, kar taneleri ve renk cümbüşüyle dolu büyük bir alan hazırlandı. Şenliğe katılanlar kendilerini büyülü bir kış masalının içinde buldu.

Şenlik kapsamında, genç bir nükleer mühendis olan Mehmet'in masalsı karakterler ve Çin takvimine göre 2024 yılının sembolü olan yeşil bir ejderha eşliğinde yaşadığı maceraları konu alan bir tiyatro oyunu sahneye konuldu. Oyunun ana karakteri ve onun yardımcıları çocuklara nükleer güç santrallerinin Türkiye için faydaları ve Akkuyu NGS’nin Mersin ilinde nasıl çevre dostu ve güvenilir bir elektrik kaynağı oluşturulduğunu anlattı.

Tiyatro programının yanı sıra Noel Baba'nın kızağının da yer aldığı bir şenlik fotoğraf alanı oluşturuldu ve resim yapmayı sevenler için kış manzaraları ve yeni yıl sembollerinin yer aldığı bir boyama duvarı yerleştirildi. Çocuklar etkileyici bir köpük balon gösterisini büyük bir ilgiyle izlediler. Etkinliğe katılan çocuklar yılbaşı ağacı süslerini boyamak için yaratıcı bir ustalık sınıfı atölyesine katıldı. Gösterilerin her birinde kostüm yarışmaları düzenlendi ve kazananlar Noel Baba'dan güzel hediyeler aldılar. 

Akkuyu NGS sahasında çocuklar için yeni yıl etkinlikleri, AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Genel Müdürü Anastasia Zoteeva'nın öncülüğünde yapıldı. Çocukların yeni yılını kutlayarak onlara mutlu bir yıl dileyen Zoteeva, ailelerine yardımcı olmalarını, sözlerini dinlemelerini, iyi davranmalarını ve derslerine iyi çalışmalarını öğütledi.

Zoteeva yeni yıl kutlamalarına ilişkin şunları söyledi: "Akkuyu NGS projesinde birbirine sıkı sıkıya bağlı geniş bir uluslararası ekip oluşturuldu. Bizler dost bir aile gibiyiz. Birlikte çalışıyor ve birlikte dinleniyoruz, Türk ve Rus bayramlarını kutluyor, birbirimizin gelenek ve göreneklerini öğreniyoruz. Rusya'da yılbaşı gecesi, özellikle çocukların dört gözle beklediği, muhtemelen en büyük ve tüm zamanların en sevilen günüdür. Aynı şekilde Türk çalışma arkadaşlarımızın çocukları da yeni yıl etkinliklerine katılmaktan keyif alıyor ve Rusya'dan gelen yaşıtlarıyla birlikte şarkılar söyleyip dans ediyorlar, Noel Baba'ya şiirler okuyorlar ve hediyelerin tadını çıkarıyorlar. Akkuyu NGS sahasında iki senedir bu tarz şenlik gösterileri düzenliyoruz. Çocuklara güzel bir gün yaşatmak, onların gözlerinin sevinçle parladığını görmek büyük bir mutluluk."

Akkuyu NGS sahasındaki yeni yıl etkinliklerine proje çalışanlarının anaokulu ve 10 yaş altındaki okul çağı çocuklarından oluşan yaklaşık 1.200 çocuk ebeveynleriyle birlikte katıldı. Çocuklar sevilen karakterlerle birlikte şarkı söyledi, dans etti ve bilmeceleri çözdü. Her performans bir dans gösterisiyle sona erdi. Çocuklar bu özel gün kapsamında masal karakterleri eşliğinde ışıltılı konfeti ve renk cümbüşüyle dans etti.

Etkinliğe katılan çocuklardan biri olan 10 yaşındaki Ada Erkoç, "Bu etkinlikten gerçekten keyif aldım. Resim çizdim, dans ettim, Noel Baba ile fotoğraf çekildim ve harika bir hediye aldım! Ayrıca evde asmak istediğim bir yılbaşı ağacı oyuncağını da boyadım. Gerçek bir yılbaşı gösterisinde olmak muhteşemdi! Sınıf arkadaşlarıma annem ve babamın işyerinde yılbaşı kutlamalarının ne kadar eğlenceli olduğunu mutlaka anlatacağım” dedi.

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Erişim Kontrol Organizasyonu Departmanı Uzmanı Günay Yalçın da, "Performans çok renkli ve unutulmazdı. Çocuklar harika bir şekilde eğlendi ve keyifli vakit geçirdiler. Rusya'nın Yeni Yıl geleneklerini öğrendikleri ve ebeveynlerinin ne kadar büyük ölçekli bir proje üzerinde çalıştıklarını gördükleri için çok mutluyum! Önümüzdeki yıl çocuklar için yapılacak yılbaşı etkinliklerini dört gözle bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Tüm çocuklar AKKUYU NÜKLEER'den, boya ve hayal gücünün yardımıyla sıradan şeyleri parlak ve benzersiz hale getirmek için yaratıcılık kitleri içeren yeni yıl hediyeleri aldı.

 

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. İletişim Servisi

İstikbalmersin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER