banner18

Mersin GİAD’ta 3. Mehmet İzol Dönemi

Mersin Girişimci İş Adamları Derneği (Mersin GİAD) 9. Olağan Genel Kurulu Sultaşa Otel’de düzenlenen yaza merhaba kokteyli ile gerçekleşti. Mevcut Başkan Mehmet Serkan İzol, yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

Mersin GİAD’ta 3. Mehmet İzol Dönemi

Mersin Girişimci İş Adamları Derneği (Mersin GİAD) 9. Olağan Genel Kurulu Sultaşa Otel’de düzenlenen yaza merhaba kokteyli ile gerçekleşti. Mevcut Başkan Mehmet Serkan İzol, yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

Mersin’in köklü derneklerinden Mersin GİAD’ta 9. Olağan Genel Kurul gerçekleşti. Genel Kurula Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, MTOSB Başkanı Sabri Tekli, MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, Mersin GİAD Başkanı Mehmet Serkan İzol, Mersin GİAD geçmiş dönem başkanları Mehmet Karalar, Abbas Taşdemir, Alper Gürsoy, TÜGİK Genel Başkan Yardımcısı Şanser Kadooğlu ve Mersin GİAD üyeleri katıldı.

Tek liste ile gidilen genel kurulda mevcut Başkan Mehmet Serkan İzol, yeniden oy birliği ile başkan seçildi.

Mehmet Serkan İzol yaptığı konuşmada Mersin GİAD’ın geçmiş dönemlerdeki başarısının yeni dönemde de artarak süreceğini belirterek, “Üyelerimiz ile birlikte kentimizin, bölgemizin ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlamak için iki dönemdir başkanlık faaliyetini yürüttüğüm Mersin GİAD’ta yeniden genel kurul heyecanı yaşıyoruz. Mersin’in iş gücü yüksek insanlarından oluşan üyelerimiz ile birlikte yoğun bir tempo ile faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz Mersin GİAD’ta siz değerli dostlarımız ile birlikte yeni döneme merhaba diyoruz. Mersin GİAD ailesi bu güne kadar yaptığı etkinlik ve toplantılarda her zaman daha farklı projeleri, yatırım odaklı çalışmaları nasıl yapabiliriz, nasıl güç birliği yapıp, kentimiz ve ülke ekonomisine katkı sağlarız düşüncesi ile adımlar atmıştır. Bundan sonraki süreçte de yine aynı vizyon ve misyon doğrultusunda hareket ederek yolumuza her zaman olduğu gibi emin adımlarla devam edeceğiz. Bireysel yatırımlardan ziyade güçlerimizi birleştirerek, risklerimizi paylaşarak yeni yatırımlar yapma kararları aldık. Bunun üzerine de komitelerimizi oluşturduk. Bu komitelerimiz hâlihazırda çalışmalarını büyük bir titizlikle yürütmeye devam ediyorlar. Kadınlar kurulumuzun yaptığı sosyal sorumluluk projelerinin pandemi döneminde ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Bu sebeple yeni dönemde kadınlar kurulumuza da bu projeleri devam ettirmek için büyük görevler düşüyor. Biz beraber büyümediğimiz sürece, güç birliği yapamadığımız sürece mutluluk ve barışın olabileceğine inanmıyoruz. Bu sebeple geniş bir üye ağına sahip olan Mersin GİAD ailemizin en büyük gücünü birliktelik ruhu oluşturuyor. Bundan sonraki dönemlerde de aynı ruhla çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ise yaptığı konuşmada iş dünyasının Mersin için önemli olduğunu belirterek “Üreten, yaratan, istihdam sağlayan ve kenti çekip çeviren insanlarla bir arada olmak benim için son derece mutluluk verici bir durum. İş insanları olarak çok değerli bir kitle olduğunuzun farkındayız. Mersin, Türkiye’nin farklı şehirlerinden ortak bir amaç uğruna, kendilerine daha kaliteli bir yaşam sunabilmek adına buraya yerleşen insanlar topluluğudur. Mutlaka bu kadar insanı ülkenin farklı yerlerinden bünyesine çeken farklı dinamikleri vardır. Çok önemli potansiyelleri vardır. İnsanlar, diğer bölgelerden buraya yatırım yapmak için geliyorlarsa bu Mersin’in çok değerli bir kent olduğunu gösterir. Bu nedenle biz kentimize sizin gibi yatırım yapan iş dünyasının önemli isimlerine çok önem veriyoruz. Mersin GİAD’a yeniden başkan seçilen Mehmet Serkan İzol’u ve yeni yönetimini tebrik ediyor ve tüm Mersin GİAD ailesine başarılar diliyorum” dedi.

Mersin GİAD’ın güçlü bir üye ağına sahip olduğunu belirten Mezitli  Belediye Başkanı Neşet Tarhan ise; “7 yıllık başkanlık dönemimim içerisinde Mersin GİAD ile sürekli istişare içerisinde bulunduk. Başkan Mehmet Serkan İzol’un söylediği gibi pandemi koşulları nedeni ile projelere ara verilmesi STK’ların da çalışmalarını engelledi. Bundan sonraki süreçte sıcak ilişkilerimiz devam edecektir. Özellikle Mersin GİAD Kadınlar Kurulu’nun yapmış olduğu birçok projeye Mezitli Belediyesi olarak destek verdik ve gerekli desteği sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan da Mersin GİAD’ın yeni yönetimine başarı dileklerini ileterek, “Kaliteli insanların bir arada bulunduğu Mersin GİAD ailesi kentimiz için önemli çalışmalara imza atmıştır. Bundan sonraki süreçte de Mehmet İzol’un başkanlığında kentin üst düzey iş insanlarından oluşan üyeleri ile yeni projeler üretmeye, yeni istihdam alanları oluşturmaya yönelik çalışmaları göreceğimizden hiç şüphemiz yok. Yeniden başkan seçilen Mehmet Serkan İzol’u tebrik ediyor, Mersin GİAD’ın yeni yönetimine başarılar diliyorum” dedi.

Mersin GİAD’ın çalışmalarını yakından takip ettiğini ve kent için önemli projelere imza attıklarını belirten MTOSB Başkanı Sabri Tekli ise yaptığı konuşmada, “Mersin GİAD kentimiz için önemli bir STK konumundadır. Mehmet İzol’un birleştirici gücü ile birlikte herkesin koordineli çalışması bizleri mutlu ediyor. Gerçekleştirilen genel kurulun Mersin’e hayırlı olmasını diliyor, Mersin GİAD’ın yeni yönetimini tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Mehmet Serkan İzol başkanlığındaki tek yönetim kurulu listesi oy birliği ile seçilirken, Mersin GİAD önceki dönem yönetim kurulu üyelerine yaptıkları çalışmalar için teşekkür plaketi verildi.

İşte Yeni Yönetim Kurulu: Yeni Yönetim Asil Üyeler

Mehmet Serkan İzol

Adem Yükselgüngör

Mehmet Özdiker

Ali Yıldız

Mustafa Kayın

Haşim Yıldızgörer

Ahmet Aktaş

Başar Erdem

Haydar Baydar

Serhat Arpa

Mehmet Atilla

Ali Mete Taşdemir

Tufan Özdemir

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2