Dinçer Bozyazı’da esnaf ve bürokrasi ile buluştu

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan Covid 19 salgını nedeniyle

Dinçer Bozyazı’da esnaf ve bürokrasi ile buluştu

Başkan Dinçer Bozyazı’da esnaf ve bürokrasi ile buluştu

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan Covid 19 salgını nedeniyle uzun süredir ertelemek zorunda kaldığı teşkilat ve bürokrasi ziyaretlerine merkeze 220 km uzaklıktaki Bozyazı ilçesine çıkartma yaparak start verdi. Dinçer,  Bozyazı ziyaretinde İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı ve ilçede kurulu esnaf ve şoförler odası başkan ve yöneticileriyle bir araya gelerek, ilçenin nabzını tuttu.

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, beraberinde bulunan Birlik Yönetim kurulu üyeleri Uçal Mavili, İsmet Erdoğan ve Mustafa Köç ve Anamur Esnaf Odası Başkanı ve Anamur Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çetin ile birlikte Bozyazı’ya gerçekleştirdiği ziyaretin ilk durağı Bozyazı Esnaf ve Sanatkarlar Odası oldu. Burada Oda Başkanı Alaattin Yaşar, Başkanvekili Ahmet Toklu, yönetim kurulu üyeleri Zeynep Yılmaz, Seracettin Akı, Şeref Çabuk, Muzaffer Gökmen ile Genel Sekreter Ahmet Değirmenci tarafından karşılanan Başkan Dinçer, teşkilatın yerel ve genel sorunları hakkında fikir alış verişinde bulundu. Ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan Covid 19 süreci nedeniyle esnaf sanatkarların ekonomik anlamda çok zor süreçten geçtiğini vurgulayan Başkan Dinçer, artık toparlanma sürecine girildiğini ve yaraları hep birlikte sarma zamanı olduğunu ifade etti.

Başkan Dinçer, beraberinde bulunan yönetim kurulu üyeleri ve Bozyazı Esnaf Odası Başkanı Alaattin Yaşar ile birlikte ziyaretinin ikinci durağı olan Bozyazı Şoförler ve Nakliyeciler Odası’na geçti. Burada Oda Başkanı Ali Keskinaslan ve Tekeli Koop Başkanı  Mustafa Yıldız, Başkanvekili Ersoy Keklik ile üyeler Ümit Keskinaslan ve Ali Toprak tarafından karşılanan Başkan Dinçer, Oda Başkanı Keskinaslan ile  nakliyeci, şoför ve ulaşım sektöründeki esnafın sorun ve beklentileri hakkında bilgi alış verişinde bulundu.

Talat Dinçer Başkanlığındaki Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği heyeti, daha sonra ise Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya’yı ziyaret etti. Başkan Dinçer, teşkilatın yapılanması hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Covid 19 salgınından en çok etkilenen kesimin esnaf sanatkarlar olduğuna vurgu yapan Başkan Dinçer, esnafın yaralarının sarılmasında yerel ve genel idareye büyük sorumluluk düştüğünü ifade etti. Yerel idarelerin İlçedeki Esnaf Odası ve Şoförler Odasının sorun ve beklentilerini göz ardı etmemesi gerektiğini kaydeden  Başkan Dinçer, bu anlamda Bozyazı belediyesinin kesimlerinin sorunlarına gösterdiği hassasiyet ile esnaf sanatkarların ve onların örgütlü meslek kuruluşların övgüsünü aldığının altını çizdi ve Başkan Çetinkaya’ya bu ilgilerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Talat Dinçer başkanlığında Birlik yöneticileri  Mustafa Köç, Uçal Mavili, İsmet Erdoğan ve İlçe Esnaf Odası Başkanı Alaattin Yaşar ve Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Ali Keskinaslan’dan oluşan Mersin ESOB heyetinin son durağı ise  Bozyazı Kaymakamlığı oldu. Başkan Dinçer ve beraberindeki heyet İlçe Kaymakam’ı  Alp Eren Yılmaz’ı ziyaret ederek, esnaf ve sanatkarların yerel ve genel sorunları hakkında bilgi paylaşımında bulunarak Bozyazı ziyaretlerini tamamladılar.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2

banner10