Başkan Yılmaz, MESİAD Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (MESİAD) konuğu oldu.

Başkan Yılmaz, MESİAD Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Başkan Yılmaz, MESİAD Üyeleriyle Bir Araya Geldi

“Mersinimizin ve Ülkemizin Geleceği İçin Ortak Hareket Etmemiz Şart”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (MESİAD) konuğu oldu.

Mersin’in ekonomik potansiyeli, lojistik gücü, istihdam ve yatırım imkânlarının konuşulduğu toplantıda projelerini ve çalışmalarını anlatan Başkan Yılmaz, MESİAD Yönetim Kurulu Üyeleri’nin kenti ilgilendiren sorularına tek tek yanıt verdi ve çözüm önerilerini sundu.

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği, geleneksel olarak düzenlediği istişare toplantısında 4 merkez ilçe belediye başkanını ağırladı.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz da konuk olduğu yemekli toplantıda, Türkiye’nin güvenli geleceği üzerinde uzlaşmanın ve ilerlemenin önemine dikkat çekerek; “Farklılıklarımızı zenginlik olarak düşünelim. Çocuklarımızın daha güçlü bir ülkede yaşaması için bir araya gelip ortak güçlü geleceğimize doğru hareket etmemiz gerekir” dedi.

“Bu İstişarelerle Faydalı Sonuçlar Elde Edeceğiz”

“Dinamikleri sürekli anlayıp, algılayıp, güncelleyip buna uygun projeler yapmak bizim için önemli” diyen Başkan Yılmaz; “5 yıl önce hepimiz, aynı fikirde, aynı şeyi yapmayı düşünmüş olsak bile yapacağımız tüm işleri, tüm projeleri, kişisel ve ticari olarak pozisyonlarımızı yeni dinamiklere göre oluşturmak mecburiyetindeyiz. MESİAD, Ticaret ve Sanayi Odamız gibi siyaset üstü duran, içinde bulunduğumuz networkun her oyuncusuyla iletişim kurup doğru stratejiler kurma noktasında çaba gösteren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Toplantıda; Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ve Meclis Başkanı Hamit İzol, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, MESİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve iş insanları yer aldı.

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, geleneksel olarak düzenledikleri bu bulaşmada merkez belediye başkanlarını ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirterek; “Mersinimiz için bir aradayız. Belediye Başkanlarımız, hizmetlerini anlatacaklar. Kendilerine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan da Mersin’i bir bütün olarak ele almanın önemine değinerek; “Bir ilçenin konusu diğer ilçemizi de ilgilendiriyor. Mersin’i bir bütün olarak görmek ve koordineli çalışmamız lazım” dedi.

Başkan Yılmaz; “Çevik Belediyeyiz”

Soru ve cevap şeklinde devam eden toplanda çalışmalarını paylaşan Başkan Yılmaz, Türkiye’de ilk olarak Çevik Belediyecilik anlayışını benimseyen belediye olduklarına dikkat çekti.

Başkan Yılmaz; “Çevik bir ekibimiz var. Bunun sonuçlarını hızlı bir şekilde aldık. Birçok proje, ulusal ve uluslararası etkinlikler yaptık. 17 günlük tam kapanma sürecinde Gönül Bağı projemizi hayata geçirdik. Vatandaşımızın ne derdi ve sıkıntısı var ise 444 41 33 numaralı telefondan bize ulaşmalarını istedik. Farklı birimlerde çalışan personelimiz bu projede yer aldı. 60 bin çağrıya cevap verdik” diye konuştu.

“Mersin’de Ana Konteyner Limanı için İrademizi Ortaya Koymaya Hazırız”

Dijital dünyada lojistiğin son derece önemli olduğunu söyleyen Başkan Yılmaz; “Lojistik sektöründe faaliyet gösteren arkadaşlarımızla bir araya geldiğimizde Mersin’in lojistik merkezi olmasının, dünyayı algılamanın, doğru şekilde, doğru pozisyon almanın önemine, kentimizin daha da güçlenmesine ve büyümesine dikkat çekmiştik.  Kent olarak, siyaset üstü bir bakışla ortak stratejiler belirlersek, ilerlemememiz ve gelişmememiz için hiçbir sebep yok” ifadelerini kullandı.

 

Mersin’de ana konteyner limanı ile ilgili olarak 2019 yılının Aralık ayında bu projenin yatırım planı içerisinde görülmediğini dile getirdiklerini de hatırlatan Başkan Yılmaz; “Kentimizin problemlerini hep beraber çözeceksek, geleceğimizi planlayacaksak ve buna uygun adımlar atacaksak hep beraber bir doğru üzerinde birleşip ona göre hareket etmemiz gerekir. Mersinimizin ve Türkiye’nin geleceği için ana konteyner limanı gereklidir. Bu konuda yapılacak çalışmaya katılmaya ve irademizi ortaya koymaya hazırız” şeklinde konuştu.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER