Akkuyu - Gücün Yeri" Belgeselinin Prömı̇Yerı̇ Yapıldı

Akkuyu - Gücün Yeri" Belgeselinin Prömı̇Yerı̇ Yapıldı

Akkuyu - Gücün Yeri" Belgeselinin Prömı̇Yerı̇ Yapıldı

Akkuyu - Gücün Yeri" Belgeselinin Prömı̇Yerı̇ Yapıldı

15 Mayıs 2023, Büyükeceli, Mersin, Türkiye. - 'Akkuyu-Gücün Yeri' belgeselinin prömiyeri AKKUYU NÜKLEER’in resmi Youtube kanalında yapıldı. Film, Türkiye’nin elektrik üretmek için nükleer teknolojiyi kullanan ülkeler kulübüne katılması onuruna hazırlandı.

Belgesel, izleyicilere Türkiye’nin ilk nükleer güç santrali Akkuyu NGS’nin şantiyesinde yer alan ve inşaatın tamamlanması için var gücüyle çalışan ekibin bir bölümünü tanıtmayı amaçlıyor. AKKUYU NÜKLEER A.Ş Genel Müdürü Anastasia Zoteeva belgeselde, Türkiye-Rusya ilişkileri tarihinin en büyük projesi olan Akkuyu NGS’nin özellikleri ve projeyi nasıl yönettiğine ilişkin bilgiler verdi.

Zoteeva konuyla ilgili olarak, "Benim ekip kurma prensibim profesyonelliğe dayanıyor. En iyi uzmanları projeye davet ettim ve onlar için gerekli koşulları sağladım. Ekibim hayatını sürdürdüğü ve hedeflerine nasıl ulaşacağını açıkça bildiği bu mekanizmayı profesyonellikle inşa etti. Bizim büyük bir sorumluluğumuz var. Aynı anda dört güç ünitesi inşa ediyoruz ve bugün burası dünyanın en büyük nükleer şantiyesi konumunda" diye konuştu.

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Birinci Genel Müdür Yardımcısı ve NGS Yapı İşleri Direktörü Sergey Butckikh de hazırlanan belgeselde ekiple nasıl bir çalışma yürüttükleri konusunda önemli detaylar paylaştı.

Butckikh şunları söyledi: "Bu projeye kendi ekibim olmadan katılmıştım. Daha önce birlikte çalıştığım tek bir kişi bile yoktu. Amacım her bir çalışanı uluslararası büyük bir ekibin üyesi yapmaktı. Bununla mücadele ettiğimi söylemekten çekinmiyorum. Artık onlar gerçekten benim ekibim ve onlara çok güveniyorum. Bana ya yardım ya da çözüm için geliyorlar. Benim için önemli olan arzu ve cesarettir. François Rabelais'nin de dediği gibi: Kader cesurlara güler, ürkeklere yüz çevirir.”

Link: https://www.youtube.com/watch?v=Yt5XGwXqe3g

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER