banner12

Space Village Projesi ile Hayal Kuralım

İstikbal Özel Haber / Space Village eTwinning Projesi ile çocuklar hayallerine sınır koymuyor. 

Space Village Projesi ile Hayal Kuralım

“Space Village” Projesi ile Hayal Kuralım

İstikbal Özel Haber / Space Village eTwinning Projesi ile çocuklar hayallerine sınır koymuyor. 

Kasım 2020-Haziran 2021 tarihleri arasında yapılan Space Village eTwinning Projesi ;  Türkiye , Azerbaycan , Fransa , Romanya ve Ukrayna ülkelerinden katılım sağlayan öğretmenlerin öncülüğünde gerçekleşti.

Öğrencilere salgın nedeniyle Dünya’dan ayrılıp başka bir gezegene yerleşileceğinden bahsederek, hayal güçlerinin harekete geçirilmesini amaçlayan projede 7-11 yaş aralığındaki ilkokul öğrencileri hayal güçlerini kullanarak yeni bir Gezegen arayışında, yeni bir kasabayı resimlerle çizdiler, pandemi tedbirlerini resim ve videolarla anlattılar, atık malzemeler ile uzay araçları tasarladılar.

Çocuklar Yeni bir Gezegen Arayışına Çıkıyor

Projede görev alan öğretmenlerin verdiği bilgilere göre; “Space Village eTwinning Projesi ile çocuklar hayallerine sınır koymuyor. 9-11 yaş aralığındaki ilkokul öğrencileri Pandemi nedeniyle yeni bir Gezegen arayışına çıkıyor ve buldukları gezegende yeni  bir kasaba kuruyorlar. Süreç boyunca ilk olarak pandemi tedbirlerini kavrayan çocuklar; çevrelerinde bu tedbirlere uymayanları resimlerle, kendi hazırladıkları videolarla uyarıyorlar. Atık malzemeler ile hayallerindeki uzay araçlarını tasarlıyorlar. Süreç içerisinde teknolojik araçları kullanmayı, Web2 araçları ile etkinlik hazırlamayı da öğreniyorlar.

Dijital Yetkinlik  Ve Temel Becerileri Kazanmalar Bekleniyor

Projenin sonunda öğrencilerden hayal gücünü kullanma, işbirliği, farklı kültürleri tanıma ve Web2 araçlarını kullanabilme gibi dijital yetkinlik ve temel becerileri kazanmaları, pandemi sürecinde alınması gereken tedbirleri özümseyip uygulamaları beklenmektedir” denildi.

PROJEDE GÖREV ALAN ÖĞRETMENLER

Projede görev alan öğretmenler ise; Mersin’den Sefa AVCI (Yusuf Bayık İlkokulu) Songül YÜRÜK TATAR (Toroslar Çukurova İlkokulu) , Halil KIVRAK (Silifke Kızılisalı ilkokulu), Pınar ÖZCAN (Ankara) , Seda Çelik (Samsun) , Ayşenur AYBAŞ (Kırklareli) ,  Olena Naumenko (Ukrayna), Roxana Dumitrache (Romanya), Ayten Askerova (Azerbaycan), Severine Vivier (Fransa), Andreea Goldschmidt (Romanya)’dır.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2021, 14:51

TE Bilişim

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER