banner18

Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Yaz Kampı Sona Erdi

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Mersin İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Yaz Kampı” sona erdi.

Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Yaz Kampı Sona Erdi

ŞEHİT ÖĞRETMEN ŞENAY AYBÜKE YALÇIN YAZ KAMPI SONA ERDİ

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Mersin İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Yaz Kampı” sona erdi.

2017 yılında hain terör örgütü tarafından şehit edilen Şenay Aybüke Yalçın anısına düzenlenen, 7-18 yaş aralığında çocuk ve gençlerin katıldığı yaz kampı 1 hafta sürdü. Kampa katılan öğrenciler; masa tenisi, satranç, mangala, kitap okuma, ok atma, at binme, yüzme ve piknik gibi etkinliklerle dolu dolu 1 hafta geçirdi.

Kamp sonunda Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanlığında sertifika töreni düzenlendi. MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, MHP 24 ve 25’inci dönem Mersin Milletvekili Ali Öz, öğrenciler ve velilerin katıldığı törende konuşan Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Yavuz Akgül eğitime büyük önem verdiklerine dikkat çekti.

AKGÜL: “ÜLKÜ OCAKLARI, BİR EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI”

Büyüğünü sayan, vatanına, bayrağına ve milletine bağlı bir nesil yetiştirmek istediklerinin altını çizen Başkan Akgül: “Biliyorsunuz Ülkü Ocakları eğitim ve kültür vakfı. Biz göreve geldiğimiz ilk günden beri şunu şiar edindik. Bizim işimiz eğitim olacak, biz yeni nesil yetiştireceğiz. Atasını bilen, büyüğünü sayan, vatanına, milletine bağlı, bayrağını seven bir nesil yetiştirmek için biz bu yola çıktık. Niyeti halis olanın Allah yolunu açık ediyor. Bizim niyetimiz halis. İnşallah bunun devamını getireceğiz. Okullar açılmadan 10 gün önce de bu kampımızı tekrar düzenleyeceğiz” dedi.

ÖZ: “OCAK’TAKİ HAVAYI TENEFFÜS ETMENİN MUTLULUĞU ÖMÜR BOYU SÜRECEKTİR”

Daha sonra söz alan MHP 24 ve 25’inci dönem Mersin Milletvekili Ali Öz ise kampın düzenlenmesini sağlayan Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Yavuz Akgül ve yönetimine teşekkür ederek şunları söyledi: “Kampa katılan sizlere ve bu organizasyonu baştan itibaren planlayan, yürüten ve aynı zamanda da bu projeye destek olan herkese teşekkür ediyorum. Sizlerin bu yaşlarda Ocak’taki bu havayı teneffüs etmiş olmanızın mutluluğu inanın ki bir gün değil bir ömür boyu sürecektir. Sizlere bu fırsatı vermesinden dolayı Ülkü Ocakları İl Başkanımız ve O’nun yönetici arkadaşlarına huzurlarınızda teşekkür etmeyi bir borç biliyorum. Allah senden razı olsun Yavuz Başkanım.”

KILAVUZ: “ÜLKÜ OCAKLARI, MUKADDESATIMIZ UĞRUNA ÇOK BÜYÜK BEDELLER ÖDEYEN BİR YUVADIR”

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’da yaptığı konuşmada Ülkü Ocakları’nın Alimler Tekkesi kadar kutsal, Peygamber Ocağı kadar mübarek ve Asker Ocağı kadar disiplinli olduğundan bahsetti. Kılavuz: “Bilgi neyle aşılanıyor; milli, manevi, ahlaki, insani değerlerimizle çocuklarımızı geleceğe çok sağlıklı, sağlam, güçlü bir şekilde yönlendirmenin kararlılığı içerisinde varlığını ortaya koyuyor. Ülkü Ocakları binlerce şehidi ve gazisi olan ve vatanımız, milletimiz, devletimiz, bayrağımız, mukaddesatımız uğruna çok büyük bedeller ödeyen bir kutlu yuva” dedi.

Çocuklarda ölçüsüz internet kullanımının da önüne geçilmesi gerektiğini belirten Kılavuz şunları söyledi: “Ölçüsüzce internet kullanımı çocuklarımızı çok farklı yollara, yönlere çekebiliyor. O sebeple aile müessesesini en iyi şekilde korumamız gerekiyor. Bugün gençlerimizi, çocuklarımızı X, Y, Z gibi farklı kategorilere ayırmaya çalışıyorlar. Biz çocuklarımızın her birini Cenab-ı Allah’ın emaneti olarak görüyoruz. Davamızın ve ailelerimizin emanetleri olarak görüyoruz.”

Konuşmaların ardından kampa katılan öğrencilere sertifikaları dağıtıldı.

İstikbalmersin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2

banner10