Mobil Trafik Eğitim Tırı Mersin’de

MERSİN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü’nce yapılan basın açıklamasında Mobil Trafik Eğitimi  hakkında bilgi verdi.

Mobil Trafik Eğitim Tırı Mersin’de

Mobil Trafik Eğitim Tırı Mersin’de

MERSİN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü’nce yapılan basın açıklamasında Mobil Trafik Eğitimi  hakkında bilgi verdi. Yapılan açıklama şöyle;  İçişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında gerçekleştirilen eğitim işbirliği protokolü çerçevesinde üzerinde gerekli modernize çalışmaları yapılmış olan Mobil Trafik Eğitim Tırı ile ülke genelinde okullarda öğrencilere yönelik uygulamalı olarak trafik eğitimleri düzenlenmektedir. Mobil Trafik Eğitim Tırı ile teorik eğitimlerin yanında uygulamalı olarak trafik eğitimleri verilerek öğrencilerin trafik kurallarını gerçeğe yakın bir ortamda görerek ve yaşayarak öğrenmeleri sağlanmaktadır.

Bu kapsamda Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından “Mobil Trafik Eğitim Tırı Türkiye Yollarında” sloganıyla hayata geçirilerek ilimize gönderilen Mobil Trafik Eğitim Tırı ile 22 Eylül 2021 Çarşamba günü 09:30 – 15:30 saatleri arasında ilimiz Akdeniz ilçesinde bulunan Fatih İlkokulu ve Gazipaşa İlkokulunda, 23 Eylül 2021 Perşembe günü 09.30-15.30 saatleri arasında ilimiz Akdeniz ilçesinde bulunan Cengiz Topel İlkokulunda öğrencilere önce sinevizyon eşliğinde eğitimler verilerek, ardından trafik uyarı levhaları ve ışıkların yer aldığı alanda kurulan trafik parkurunda akülü arabalarla uygulamalı olarak trafik kuralları öğretildi.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2