“Hepiniz Birer Türk Bayrağısınız”

Başkan Yılmaz, Şehitler Kütüphanesi’nin Açılışında Gençlere Seslendi;

“Hepiniz Birer Türk Bayrağısınız”

Başkan Yılmaz, Şehitler Kütüphanesi’nin Açılışında Gençlere Seslendi;

“Hepiniz Birer Türk Bayrağısınız”

Toroslar İlçesinin eğitim kurumlarından Nihal Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde oluşturulan “Şehitler Kütüphanesi’nin” açılışında konuşan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; “Şehitlerimiz için ne yapsak azdır. Onlar, bizler bu topraklarda hür ve bağımsız yaşayalım diye canlarını ortaya koymuş kahramanlardır” dedi.

Kütüphanenin açılışında gençlere de seslenen Başkan Yılmaz, şunları kaydetti; “Hepiniz birer Türk bayrağısınız. Bayrağı kirletmeyin, doğru kararlar verin. Okuduğunuz Her Kitapta, Her Satırda Kahraman Şehitlerimizi Asla Unutmayın.”

Nihal Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde; Mersin Valiliği himayesinde Toroslar Kaymakamlığı, Toroslar Belediyesi, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla oluşturulan  “Şehitler Kütüphanesi”, dualarla açıldı.

Öğrencilerin okul bahçesinde katılımcıları bayraklarla karşıladığı törende duygulu anlar yaşandı. Şehit ailelerinin de hazır bulunduğu açılışa; Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, AK Parti Toroslar İlçe Başkanı Bekir Topçu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Tülücü, İlçe Emniyet Müdürü Ebubekir Fil, İlçe Müftüsü Bayram Danacı, mahalle muhtarları, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kütüphanenin açılmasında emeği olan emekli Albay Atilla Güler, canlarını vatan toprağı, millet ve al bayrak uğruna feda eden kahraman şehitlerimizin adına açtıkları kütüphanenin hayırlı olmasını dileyerek, kütüphaneye katkıda bulunan Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan ile Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a ve ilgili kurumlara teşekkür etti.

“Şehitlerimizin Haklarını Ödeyemeyiz”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ise vatan için canını feda etmiş şehitlerimizin adının ilçede var olan bir okulun kütüphanesinde yaşatılmasından gurur duyduklarını belirterek; “Şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde bugün huzur içinde yaşıyoruz. Şehit ailelerimizin ellerinden öpüyorum. Onların haklarını ödeyemeyiz. Şehitlerimizin anılması, onlar için bir şeyler yapılması ve bunun geleceğimizin teminatı sevgili gençlerimizin yetiştiği bu okulda yapılması son derece kıymetli. Emeği geçen herkese, başta Sayın Valimiz olmak üzere kıymetli albayımıza, kaymakamımıza, Milli Eğitim Müdürümüze, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Şehitlerimizin haklarını ödeyemeyiz. Gençlerimizin bunu bilmesi, anlaması bizim için çok önemli” ifadelerini kullandı.

“Okuduğunuz Her Kitapta, Her Satırda Kahraman Şehitlerimizi Asla Unutmayın”

“Gençlerimizi seviyoruz. Bu yapılan her şey gençlerimiz için” diyen Başkan Yılmaz, gençlere de seslenerek; “Bizler de gençlerimiz gibi devletimizin bize sağladığı imkanlarla okuduk, yetiştik ve kısmet oldu bu görevlere geldik. Sayın Valimiz, Kaymakamımız, Milli Eğitim Müdürümüz, hepimiz bu sıralardan geçtik. Ve çok şükür ki devletimize, milletimize hizmet etme imkanı oldu. Bugün bu makamlarda sizler için çalışıyoruz. Devletimizin, milletimizin devamlılığını sağlayan gençlerimizdir. Sizlerin çalışmaları, sizlerin kararlılığı ile inşallah buradan, bu okullarımızdan nice valilerimiz, belediye başkanlarımız, kaymakamlarımız, bakanlarımız, Allah’ın izni ile cumhurbaşkanlarımız çıkacak. Sizler de bunu görüp, bilip ona göre hareket etmelisiniz. Sevgili gençlerimiz sizler birer Türk Bayrağısınız. Bayrağı kirletmeyin, doğru kararlar verin. Annenizin, babanızın, öğretmenlerinizin ve büyüklerinizin tavsiyeleri hep sizlerin iyiliği içindir. Bu kütüphanede de nice kitaplar okursunuz, bilgi alırsınız, sizleri ileriye götürür. Okuduğunuz her kitapta, her satırda kahraman şehitlerimizi asla unutmayın. Bu kitaplar, bu kütüphane, bu okul kahraman şehitlerimizin sizlere emanetidir” şeklinde konuştu.

“Şehit Kütüphanelerimizin 39’uncusunu Açıyoruz”

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan da Nihal Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde anlamlı bir açılış yaptıklarını ifade ederek, bu kütüphaneye şehitlerin adını vermelerinin büyük bir manası olduğunu söyledi.

Türk milletinin bugünlere şehitler ve gaziler sayesinde geldiğini vurgulayan Vali Pehlivan; “Her daim zihnimizde, gönlümüzde var olan aziz şehitlerimizin adını verdiğimiz kütüphanenin açılışını yapıyoruz. Bunun bir kütüphanede somutlaşması yine büyük bir anlam ifade ediyor. Çünkü inşallah biz gençlerimizi okumaya, öğrenmeye, kendilerini her daim geliştirmeye sevk etme gayreti içerisindeyiz. Onların okullara gitmesi, okuması ve bunun yanında da kendilerini geliştirme anlamında kütüphanelerde zaman geçirmelerini çok önemsiyoruz. Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz koordine ettiler ve imece usulü herkesin katkısıyla böyle bir kütüphane vücuda geldi. Şehit Kütüphanelerimizin 39’uncusunu buraya açıyoruz. Buraya şehitler kütüphanesi dedik. Toroslar ilçemizde ikamet eden şehitlerimizin ismini verdik” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Nihal Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde oluşturulan Şehitler Kütüphanesi’nin açılışı, protokol üyeleri ve şehit aileleri tarafından yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2022, 12:28

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER