"Adaylar, Severek Yapabilecekleri Mesleği Seçmeli"

Toroslar Belediyesi'nden, Üniversite Adaylarına Tercih Döneminde Danışmanlık Hizmeti

"Adaylar, Severek Yapabilecekleri Mesleği Seçmeli"

Toroslar Belediyesi'nden, Üniversite Adaylarına Tercih Döneminde Danışmanlık Hizmeti

Toroslar Belediyesi, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavına (YKS) giren gençlerin eğitim hayatlarının en önemli kararını verme noktasında da yanlarında oluyor.

Üniversite tercihlerini en doğru şekilde yapmak isteyen adaylar, Yunus Emre Kültür Merkezi'nde bulunan Gönül Bağı Kadın Danışma Birimine gelerek, alanında uzman psikologların desteğiyle tercih danışmanlığı ve rehberlik hizmeti alıyor.

"Adaylar, Severek Yapabilecekleri Mesleği Seçmeli"

Adayların tercih işlemleri tercih robotu kullanılarak gerçekleştirilirken, stresli geçen bu süreçte gençlere psikolojik destek de sağlanıyor.

Gönül Bağı Kadın Danışma Biriminde görevli Uzman Psikolog Yeşim Arslan, üniversite adaylarına, arkadaş, aile ya da çevreleri tarafından baskı altında kalmadan kendi ilgi, yetenek ve becerilerine göre severek yapabilecekleri mesleği seçmeleri konusunda tavsiyelerde bulunduklarını söyledi.

Psikolog Arslan, bu süreçte yaşanılan kaygı, stres ve kararsızlık durumlarının tercih yapan bütün öğrencilerde oldukça normal bir duygu durum olduğuna vurgu yaparak,  ailelerin çocuklarının karar verme sürecinde yanında olmalarının önemine de dikkat çekti.

20 Ağustos Cuma gününe kadar, 13.00 ile 16.00 saatleri arasında verilecek rehberlik hizmetinden yararlanmak isteyen öğrenciler,  444 41 33 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirler.

Başkan Yılmaz: "Geleceğimizin Teminatı Gençlerimizin Her Zaman Yanındayız"

Eğitim ve öğretime verdikleri desteğin her zaman öncelikleri arasında yer aldığını kaydeden Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; "Üniversite tercih dönemi gençlerimiz için çok önemli. Toroslar Belediyesi olarak, uzman psikologlarımız eşliğinde gençlerimizin üniversite tercihlerini en doğru şekilde yapabilmeleri için ücretsiz rehberlik hizmeti veriyoruz. Onların hedefledikleri üniversitelere yerleşmeleri ve hayal ettikleri mesleğe kavuşmaları en büyük arzumuz. Üniversiteye uğurlayacağımız tüm gençlerimizin başarıları bizim için gurur kaynağı olacak. Gençlerimizden isteğimiz ise kendileri için bir hedef koymaları ve o hedefe ulaşmak için azimle çalışmalarıdır" diye konuştu.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER