Bürokrat

Bürokrat

Devlet kutsaldır. Devlet: Siyaseten örgütlenmiş ve de toprak bütünlüğüne sahip kişilerin veya toplumların meydana getirdiği tüzel bir kişiliktir. Bunun için devleti kuran toplumların ya da kişilerin kendi aralarında kültürel benzerlik olması gerekir.

Siyasi bir kişiliğe sahip Devleti yönetenlerin; Devleti kuran kişilerin kültürel değerlerine bağlı olan insanlardan seçilmiş olması gerekir ki devlet yaşasın. Türkiye Cumhuriyeti Devletini Kuran halka Türk Milleti denir.

Türk Milletinin kültürel bağları da çok kuvvetlidir. Öncelikle devletine bayrağına ve vatan topraklarına çok bağlıdırlar.

Türkler, yabancılardan medet ummaz. Kendi işini kendi görür. Yardım almayı sevmez. Aksine yardım etmeyi sever.  Komşuları ile birlikte hareket etmeyi sever, düşman olanları ile de savaşmayı.

İşte böyle Türk Milletinin her ferdinin karakteri, kültürel yaşamı. Yani, söz konusu vatan olursa kimsenin gözünün yaşına bakmaz.

Eeee… Şimdi gelelim gündeme!

Türk Milletinin bağrına bastığı devletinin bürokratları nasıl biri olmalı?

Devletin valiler, kaymakamlar ve kurum müdürleri vardır… Bu bürokratlar Devletçidir. Milliyetçidir. Cumhuriyetçidir. Halkçıdır, Demokrattır, yeniliği sever, inançlara saygılıdırlar ve Türk Milletinin kültürel değerlerini korumakta öncüdürler…  

Böyledirler.

Bürokratlarımızı başka türlü tanımlamak ve yaptıkları görevleri nedeniyle farklı anlamlar yüklemek hoş değildir.

Bürokratı siyasi çekişmelerin içine sokarsanız eğer, devlet yara alır. Zedelenir. Bundan kaçınmak gerekir.

Sağlıcakla Kalın

YORUM EKLE

banner2

banner10