'Bir evladım vardı, bin evladım oldu'

“Bir evladım vardı, bin evladım oldu”

“Her Türk asker doğar” Türk Milletinin karakterini yansıtan doğasında var olan kahramanlık ruhunu en güzel anlatan bir cümle, sevdiğim deyimdir, “Her Türk asker doğar.”

Türk askeri demek, yiğitlik demek.

Türk askeri demek, adalet demek.

Türk askeri demek, insancıl olmak demek

Türk askeri demek, barış demek. 

Ve; Türk askeri demek, özgürlük demek. Daha birçok özellikleri Türk askeri için sıralayabiliriz. Binlerce yıl insanların iyiliği, için, huzuru için, mutluluğu için, barşıçıl bir ortamda özgürce yaşaması için mücadele eden Türk askerleri olmuştur. Bu karakteristik özellik, dünya ülkelerindeki hiçbir ordunun askerinde yoktur. Asildir.

Asil olan Türk askeri olunca Türk Milleti’de o kadar asildir. Türk Milleti vatanını sever, bayrağına saygılıdır. İnançlıdır. “Ezan dinmesin bayrak inmesin” duasında bulunur.

2020 yılı korona virüs salgını ile mücadele eden ülkelerin yılı oldu. Sanırım 2021 yılında da devam edecek gibi… Bu salgınla mücadele eden Sağlık çalışanlarının yanı sıra güvenlik güçlerimizde var güçlerin ortaya koymaktadırlar.

Aralık ayının bu dondurucu soğuk günlerinde pandemi dolayısıyla evlerinde kalmak zorunda olan insanlarımıza yardımlar ulaştırılmakta. Bu yardımları yapanların içinde işte o asil olan Türk askerleri de var.

Bir kırsal yerleşim yerindeki yaşlı insanımıza kömür dağıtımı için askerlerimiz yardıma gittiler. Bununla ilgili bir haber kanalındaki görüntüler beni duygulandırdı. Kömür yardımı yapılan şehit babası yaşlı amca, askerleri kömür taşırken görünce; "Bir evladım vardı  şehit oldu, ama şimdi bin evladım  var" sözleri gerçekten “Her Türk Asker Doğar” sözünü doğrulayan, Türk Milletinin ve askerinin asil oluşunu, kahramanlıklarını anlatan bir konuşmaydı.

Öyle kahramanlık ki, bugünlerde Libya’da, Afrika’da, Afganistan’da Azerbaycan’da Irak’ta Suriye’de ve mazlum insanların yaşadığı birçok ülkelere yardım etmeye giden, oralara adalet, huzur ve mutluluk götüren Türk askeri ve dolayısı ile bununla gurur duyan asil Türk milletidir.

“NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!”

Sağlıcakla Kalın.

YORUM EKLE

banner2

banner10