Başarı Tesadüf Değildir

Başarı Tesadüf Değildir

Farkında mısınız?

Türkiye sporda altın, gümüş ve bronz peşinde koşuyor. Uluslararası spor müsabakalarında son yıllarda Türkiye adına müsabakalara çıkan sporcular başarıdan başarıya koşuyor.

Farkında mısınız?

19. Akdeniz Oyunları Cezayir’in Oran kentinde yapılıyor. 6 Temmuz 2022 tarihinde sona erecek. Bugüne kadar (3 Temmuz 2022 Pazar Saat 12.00) 37 Altın 21 Gümüş 26 Bronz toplam 84 madalya ile birinci sıradayız.

Başarı tesadüf değildir.

İlk ve orta öğretim, lise, sonra üniversite sınavlarına katılan evladınızla birlikte sizlerde o sınavlarda nasıl ter döküyorsanız; evladınızın sınavı başarı ile geçmesi için, gece gündüz demeden çaba gösteriyorsanız, özel eğitimler aldırıyorsanız. Biricik evladınızın başarılı olması için yapıyorsunuzdur.

Evet başarı hiçbir zaman tesadüf değildir.

Çalışmak, çalışmak çalışmak gerekir.

Uluslararası müsabakalarda devletimiz adına karşılaşmalara çıkan Türk sporcuları da Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir evladıdır. Sizler gibi devlette spor karşılaşmalarında yarışan evlatlarının başarı elde etmeleri için gece gündüz demeden, evlatlarını karşılaşmalara hazırlayan özel ekibi vardır. Devletimizin yönetimini üstlenen iktidarın evlatları üzerinde her türlü güveni, cesareti, fırsat eşitliğini ve imkânları sağlaması başarıların elde edilmesinde büyük katkısı vardır. Yani istikrarlı ve kararlı bir yönetim bunu sağlıyor.

Her altın madalya Türk Bayrağı’nın göklere yükselmesi ve İstiklal Marşı’mızın okunması demektir. Şu ana kadar Akdeniz oyunlarında 37 kez Türk Bayrağımız göklere yükseldi. İstiklal Marşı’mız okundu.

Başarıların tesadüf olmadığını fark etmeliyiz artık.

Akdeniz Oyunlarında, spor müsabakalarında lider konumda olan Türkiye’yi diğer konularda da lider olarak görmek ve süper devlet olma yolunda atacağı her türlü adımlarında başarılar dilerim.

Kurban bayramına bir hafta kalan bir sürede alınan 84 madalya bence çifte bayramdır. Bu vesile olan Kurban bayramınızı kutlar; sağlık esenlik ve mutluluklar dilerim.

YORUM EKLE