Başaramazlar

Başaramazlar

Bin bir çeşit oyunlarla, hilelerle, kardeşi kardeşe düşürme senaryoları ile Türk Milletini yok etmenin peşinde olan batılı devletler yada bir başka deyişle Hristiyan emperyalist devletler yada yine bir başka deyişle siyonist Yahudiler başarılı olamamışlardır. Olmaları da mümkün olmayacaktır. Çünkü Türkler özgürlüğü severler. Esir olmazlar. Yaşam gayelerinde Allah’ın rızasını kazanmak vardır.  Mazlum insanlara yardım etmek vardır. Bunun için empeyalist ülkeler emellerinde başarılı olamazlar.

Zaman zaman başarılı olduklarını sanırlar. Osmanlı’yı 200 yıl uğraşları sonunda yıktılar, fakat yok edemediler. Osmanlı halis mi halis Söğüt’ün Türk evlatlarıdır. Osman Bey’in Kızılelma yolunda attıkları adımların sonucunda dünyaya hükmeden Osmanlı imparatorluğudur.

23 Nisan 1920 tarihi bu anlamda özgürlüğe atılan ilk adımın tarihidir. Osmanlı’nın yetiştirdiği subaylar, vatan aşkıyla yanıp tutuşan Türk Milleti, bayrak sevdasıyla devleşen Türk yiğitleri işgalci emperyalist devletlere dur demişlerdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk TBMM’yi açarak resmiyette Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temelini atmıştır. Düşmanla yapılan savaşlarda tüm kararlar TBMM’den çıkmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurulması ile 200 yıllık, Türkleri yok etme sevdalarının gerçekleşmediğini gören işgalci devletler, “Geldikleri gibi geri gitmişlerdir.”

Emperyalist batı devletleri, Türklerle uğraşmayı bırakmadılar. Bırakmazlar da. Atalarımız ne demiş “Huylu huyundan vaz geçmez. Onlarda Anadolu’yu ele geçirmekten vazgeçmezler.

Tabi ki Türk insanı da boş durmayacak dosta güven düşmana korku verecek olan hamleleri yapacaktır. Geçmişten kuvvet alarak geleceğe daha güvenle bakacaktır. Daha güçlü olması gerekir. Bunun için savunma sanayide birinci olmanın yolunu bulmalı, ekonomide, teknolojide kültürde, sanayide sporda eğitimde, ilimde bilimde velhasıl her alanda çok çalışarak ülkeler arasında en yukarısını hedef seçmeli.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun.

Sağlıcakla Kalın!

YORUM EKLE