Aydın Özbıyık

Aydın Özbıyık

1980 darbesi olduktan sonra partiler kapatıldı. MHP’de kapatıldı. 1983 yılında yapılacak seçimler için partiler kuruldu. Geçmişi Milliyetçi Hareket Partili olanların kurdukları partiler hep veto edildi. Nihayetinde Muhafazakâr Parti kuruldu. Bir müddet sonra adını Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) olarak adını değiştirdi. Bir dönem Rahmetli Ali Güngör Genel Başkanlık yaptı.

1987 yılında partinin başına siyasi yasakları referandum ile kalkan Merhum Alparslan Türkeş getirildi. Ülkücülerin ve Türk Milliyetçilerinin yerinin MÇP olduğunu duyurdu ve diğer partilerdeki MHP’lileri partiye davet etti. Gelenler geldi, gelmeyenlerin çoğu da makam sahibi olanlardı (Diğer partilerde ya milletvekili, ya parti başkanı gibi. )

MÇP’nin tüm yurtta hızla teşkilatlanması için yapılan çalışmalara Mersin’de de başlandı. Mersin kurucuları arasında Aydın Özbıyık, kurucu başkan olarak görev yaptı. Daha sonra MÇP’nin adı MHP olunca Merkez İlçe Başkanlığına devam etti…

Geçtiğimiz günlerde Aydın Özbıyık vefat etti. Hakkın rahmetine kavuştu. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Rahmetli gazetemizi her eline aldığında; MHP İl, ilçe başkanlarının haberlerini okurken, “Ya Rüştü Genel Merkezin, Genel Başkanın haberlerini de geç” derdi… Elbette MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin birçok haberi gazetemizin manşetlerinde yer almıştır. Özellikle 1999 yılında yaptığı konuşmasında, 2023 yılının lider ülke Türkiye olacağı öngörüsünü gazetemizin manşetine taşımıştık, hiç unutmuyorum. Sayın Bahçeli’nin güzel bir fotoğrafı ile manşetten yayınlanmıştı.

Rahmetli Aydın Özbıyık’ın cenaze merasimi partililerin, dostlarının ve sevenlerinin katılımı ile Mersin’de yapıldı. Şehir mezarlığına defnedildi. Bir kez daha Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

Sağlıcakla Kalın!

YORUM EKLE

banner2

banner10