ASELSAN'ın Açılışı

ASELSAN’ın Açılışı

Televizyonda haber izliyordum… Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ASELSAN’ın yeni sistem tanıtımları ve tesislerin açılışını, canlı yayında yapıyordu… Uydu yayınları ile uzakları yakın etmiş, açılış mekânına gitmeden milyonlarca insanla beraber ekranda capcanlı olarak açılış yapmıştı…

Yani uzakları yakın etmişti.

2021 yılına gireceğimiz şu günlerde uzaklar yakın olmuştur. Ne ile? Gözle göremediğimiz uydu frekansları ile, üretilen yerli ürünler ile…

Uzakları yakın eden ASELSAN ekibine başarılar diliyorum. Hem başarılar dilemeliyiz hem de sahip çıkmalıyız. Hatırlarsanız geçmişte, ASELSAN mühendislerinin ölümleri, benim dikkatimi çekmiştir. Her ölümün haberini duyduğumda, üzülürdüm, ardında şüphe arardım. Isparta’da uçak düştü içerisinde bilim adamlarımız vardı. Araştırmaları ile ülkemizin geleceğini özgürleştirecek olan bilim adamalarımız o uçakta can verdi. Allah rahmet eylesin. Mekânları cennet olsun.

Üreten insan güvence ister. Can güvenliğinin sağlanmasını ister. Bu güveni verecek olan ise istikrarlı ve kararlı bir hükümettir.

Bilim adamlarımızın ardında dağ gibi duracak olan, koruyan ve  onları; Her konuda destekleyen, iç ve dış mihrakların “yapmayın, etmeyin biz yardımcı olalım”  gibi baskılarına boyun eğmeyen istikrarlı ve kararlı milli bir hükümet olmalıydı. Oldu da:  Cumhur İttifakı artık güvenilir bir liman olmuştur. Askeri alanda üretilen İHA’lar SİHA’lar, Tanklar, denizaltılar,  ve diğer savaş gereçleri, denizlerimizde arama tarama yapan sondaj gemilerimiz, uydu cihazlarımız, sağlıkta aşı çalışmaları velhasıl birçok konuda üretim yapabilen istikrarlı ve kararlı bir hükümetimiz var.

Bu hükümet bilim adamlarımıza güven vermiştir. Güvenli bir ortamda çalışan bilim adamlarımızdan sağlıklı üretimler olur. Yıllardır bu güvenceyi sağlayamadığımız için kendi kendimize yetemedik. Hep küresel sermayeye muhtaç bırakıldık.. Artık o günler geride kaldı… Güçlü, mutlu ve huzurlu bir Türkiye var. 2023’ün ‘Lider Ülke Türkiye’sine göz kırpan Türk Milleti var.

İşte! ASELSAN’ın yeni binasının açılışı bana bu düşünceleri yazdırdı ve Türk evladı olarak gurur duydum.

Sağlıcakla kalın, evde kalın!

 

YORUM EKLE

banner2