Sazan Sarmalı Yöntemiyle Dolandırıcılık Yapan Şüpheli Şahıslar Suçüstü Yakalandı

  MERSİN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü’nce yapılan basın açıklamasında dolandırıcılık yapan şüpheli şahısların yakalandığını duyurdu.  Yapılan açıklama şöyle;

Sazan Sarmalı Yöntemiyle Dolandırıcılık Yapan Şüpheli Şahıslar Suçüstü Yakalandı

Sazan Sarmalı Yöntemiyle Dolandırıcılık Yapan Şüpheli Şahıslar Suçüstü Yakalandı

        MERSİN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü’nce yapılan basın açıklamasında dolandırıcılık yapan şüpheli şahısların yakalandığını duyurdu.  Yapılan açıklama şöyle; “Sakarya’da araç almak isteyen R.T.K. ile araç sahibi G.K. isimli şahısları ayrı ayrı arayıp noterde buluşturduktan sonra R.T.K. isimli şahıstan 495.500,00 TL parayı A.Z. isimli şüpheli şahıs adına transfer eden şüpheliler hakkında soruşturma başlatılmış, Tarsus Şehit Kerim Mahallesinde bulunan banka şubesinden 495.000,00 TL parayı çekmek için gelen A.Z. isimli şüpheli şahıs aynı gün saat:12:00 sıralarında Tarsus İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından banka içerisinde yakalandı.

      A.Z. isimli şahsın parayı çektikten sonra S.D. isimli şüpheli şahsa vereceğini öğrenen ekiplerce A.Z. gözlem altına alınmış, A.Z. ‘nin yanına S.D. isimli şahıs geldiği anda ekipler tarafından S.D. isimli şüpheli şahsın yakalaması yapılmıştır.

   Banka tarafından 495.500,00 TL paraya bloke uygulanmış, şüpheli A.Z. ve S.D. isimli şüpheli şahıslar sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Ayrıca A.Z. isimli şahsın Kasten Yaralama, S.D. isimli şüpheli şahsın 4 farklı ilde Nitelikli Dolandırıcılık suçlarından kaydı olduğu anlaşılmıştır.

  Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.”Denildi.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2

banner10