Sahte Diş Hekimi Kıskıvrak Yakalandı

MERSİN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü’nce yapılan basın açıklamasında sahte dişçinin yakalandığını duyurdu. Yapılan açıklama şöyle;” CİMER’ e

Sahte Diş Hekimi Kıskıvrak Yakalandı

Sahte Diş Hekimi Kıskıvrak Yakalandı

MERSİN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü’nce yapılan basın açıklamasında sahte dişçinin yakalandığını duyurdu. Yapılan açıklama şöyle;” CİMER’ e yapılan ihbarla ilgili Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerimizin araştırması neticesinde Toroslar İlçesi Akbelen Mahallesi’nde merdiven altı muayenede sahte diş hekimliği yapıldığı ve insanlara yanlış tedavi uygulanarak mağduriyetlere neden olunduğunun tespit edilmesi üzerine işyerine baskın yapılmış, kendisini diş doktoru olarak tanıtan şahıs işyerinden kaçarak saklandığı berberde yakalanmıştır.

    Muayene için gelen insanları da binanın çatısına sakladığı anlaşılmıştır. İşyerinde yapılan kontrolde diş muayenesi için gerekli malzemeler olduğu tespit edilmiş, tedavi sırasında kullanılan malzemelerin tekrardan kullanılmak üzere saklandığı tespit edilmiştir. Yapılan detaylı arama sonucunda işyeri mühürlenmiş olup Cumhuriyet Savcısından alınan karar doğrultusunda şahıs hakkında gerekli adli işlem yapılmıştır.

     Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.” Denildi.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER