Mersin Emniyetinden FETÖ Operasyonu

MERSİN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü’nce yapılan basın açıklamasında FETÖ Operasyonu yapıldığını duyurdu. Yapılan açıklama şöyle;

Mersin Emniyetinden FETÖ Operasyonu

MERSİN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü’nce yapılan basın açıklamasında FETÖ Operasyonu yapıldığını duyurdu. Yapılan açıklama şöyle; “  Mersin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerimiz, Fetullahçı Terör Örgütüne yönelik yürütülen çalışmalar neticesinde: Örgütsel faaliyetleri deşifre edilen 14 şüphelinin yakalanması ve olası suç unsurlarının ele geçirilmesi amacıyla drone destekli 110 polisin katılımıyla eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

    Şüpheli şahısların, terör örgütünün kamu kurum ve kuruluşlarına sızma stratejisi doğrultusunda faaliyetlerde bulunan ve halihazırda kamu görevlisi olan, örgütün kripto haberleşme programını ByLock'u kullanan, müzahir dernekte yönetici konumunda bulunup dernek aracılığı ile örgüte finansman sağlayan, askeri mahrem yapılanmada örgüt mensuplarının TSK'ya sızma faaliyetlerini yürüten, örgütün öğrenci yapılanmalarında yer alıp örgütün yurtlarında ve evlerinde örgüte eleman devşirmek üzere faaliyetler bulunan, terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in çağrısı üzerine müzahir bankaya para yatıran, banka hesap hareketlerinin incelenmesi neticesinde örgütün güncel yapılanmasında faaliyet gösterdikleri ve örgüt tarafından finansman sağlandığı tespit edilen şüpheliler olduğu tespit edilmiştir.

   Yapılan eş zamanlı operasyon neticesinde 13 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmış, 1 şüphelinin yakalanması için çalışmalar devam etmektedir.

     Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.”Denildi.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER