Mersin Emniyeti Suç Örgütlerine Göz Açtırmıyor

   Mersin Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce organize suç örgütlerine yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında yapılan yoğun takip ve çalışmalar neticesinde örgütün mensupları

Mersin Emniyeti Suç Örgütlerine Göz Açtırmıyor

Mersin Emniyeti Suç Örgütlerine Göz Açtırmıyor

     Mersin Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce organize suç örgütlerine yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında yapılan yoğun takip ve çalışmalar neticesinde örgütün mensupları ve faaliyetleri deşifre edilmiş ve örgütün işledikleri suçlar aydınlatılmıştır. Aynı zamanda PKK/KCK silahlı terör örgütüne de müzahir olduğu belirlenen organize suç örgütü mensuplarının ana finans kaynağının uyuşturucudan elde edilen paralar olduğu, hatta uyuşturucu ticaretindeki anlaşmazlıklar sebebiyle bazı suç gruplarının birbirlerine karşı hareket ettikleri belirlenmiştir. Bu kapsamda mali yönden de yapılan analiz ve çalışmalarda örgüt mensuplarının paranın kaynağını gizlemek için çeşitli yollara başvurdukları ve uyuşturucudan elde ettikleri gelirler sayesinde örgüte yeni eleman kazandırmaya çalıştıkları anlaşılmıştır.

     Tüm çalışmaların ardından bir teşekkül halinde hareket ettiği tespit edilen organize suç örgütünün dağıtılması, silah ve diğer suç unsurlarının ele geçirilmesi maksadıyla 19 şüpheliye ve 26 adrese yönelik şafak vaktinde eş zamanlı operasyon icra edilmiştir. 310 personelin katıldığı, Özel Harekat ve drone destekli yapılan operasyonda 9 şahıs yakalanmıştır. Diğer 10 şüpheli şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Yapılan ikamet aramalarında 20 gr esrar maddesi,134 fişek, 1 adet kurusıkı tabanca, 1 adet 9mm tabanca ele geçirilmiştir.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER