Mersin Emniyeti Dolandırıcıları Bankada Yakaladı

  MERSİN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü’nce yapılan basın açıklamasında dolandırıcının yakalandığını duyurdu. Yapılan açıklama şöyle; 

Mersin Emniyeti Dolandırıcıları Bankada Yakaladı

Mersin Emniyeti Dolandırıcıları Bankada Yakaladı

     MERSİN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü’nce yapılan basın açıklamasında dolandırıcının yakalandığını duyurdu. Yapılan açıklama şöyle;  “ Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerimiz, dolandırıcılara yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

     Mersin’de bir banka tarafından verilen bilgi doğrultusunda “Dolandırıcılık olaylarından elde edilen paraların çekilmek üzere olduğu” bilgisi alınması üzerine dolandırıcılık büro amirliğimize bağlı ekiplerimizce bahse konu bankaya ivedi intikal edildiğinde;

     Banka içerisinde hesaptan para çekmeye çalışan hesap sahibi M.Z.C. olduğu görülmüş, hesapla ilgili yapılan araştırmada araç kiralama bahanesiyle kaparo almak ve evde paketleme adı altında iş bulma yöntemi ile birçok kez para aktarıldığı görülmüş, hesapta bulunan 87.500 liraya bloke konulup müştekilerin mağduriyet engellenmiştir. Şüpheli M.Z.C. ile bankaya geldiği anlaşılan M.M.D, S.M. ve C.A. isimli şahıslarda bankada yakalanmıştır.

     Adliyeye sevk edilen şüphelilerden dolandırıcılık olaylarını organize eden C.A. isimli şahıs tutuklanmış, M.Z.C., M.M.D ve S.M. ev hapsi cezası almıştır.

     Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.”

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER