banner18

Kart Dolandırıcılığı Yapan Şahıs Yakalandı

MERSİN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü’nce yapılan basın açıklamasında kart dolandırıcılığı yapan şahsın yakalandığını duyurdu.  Yapılan açıklama şöyle;

Kart Dolandırıcılığı Yapan Şahıs Yakalandı

Kart Dolandırıcılığı Yapan Şahıs Yakalandı

MERSİN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü’nce yapılan basın açıklamasında kart dolandırıcılığı yapan şahsın yakalandığını duyurdu.  Yapılan açıklama şöyle;    Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Yunus Timleri ekiplerince durumu şüpheli görülerek durdurulan bir ticari taksi içerisinde yolcu olarak bulunan F.Y. isimli şahsın üzerinde yapılan araştırmada ruhsatsız tabanca, elinde bulunan poşet içerisinden 122.000-TL para, yapılan üst aramasında ise farklı banka ve şahıslara ait 14 adet banka kartı çıkması üzerine şahıs hakkında yasal işlem yapılmak üzere Polis merkezine intikal ettirilmiştir.

Yapılan detaylı araştırmanın neticesinde F.Y isimli şahsın, yakın arkadaş çevresinden temin ettiği kartlar üzerinden kart dolandırıcılığı yaptığı tespit edildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği görevlilerimizce incelenen şahsın üzerinden çıkan R.Y. isimli şahsa ait hesap ekstresinden yola çıkılarak yapılan araştırmada ise Muğla ili Yatağan ilçesinde ikamet eden Müşteki M.Y."nin Facebook Sosyal Paylaşım sitesinin Marketplace uygulamasında satılık ilanı verilen Iphone Pro Max isimli telefonu almak için irtibata geçtiği şahısla 18.300-TL"ye anlaştıktan sonra şahsın talebi üzerine telefonuna gönderdiği sahibinden.com sitesinin param güvendi uygulamasına benzeyen linke tıklayarak linkte yazılı R.Y. isimli şahsın hesabına parayı gönderdiği tespit edilerek şahsın müracaatının alınması sağlanmış. Bu olay nedeniyle gözaltına alınan F.Y. 14.01.2023 tarihinde Cumhuriyet Başsavcılığına mevcutlu sevk edilerek çıkarıldığı Mahkeme tarafından tutuklanmıştır.

Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.”denildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2023, 16:42

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2

banner10