Altın Tırnakçılarını Mersin Polisi Yakaladı

            Mersin İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklama da, “ Şehit Mustafa Mahallesi Cengiz Topel Caddesi üzerinde bulunan bir kuyumcudan el çabukluğu yöntemiyle, kadın şahıs ve beraberindeki 3 şüpheli şahsın altın yüzük satın alma bahanesi ile tezgahtaki 4 adet toplamda 62.5 gram yüzüklerinin 4 adet toplamda 11 gram ağırlığında hafif olan gerçek altın yüzükler ile değiştirilerek çalındığı ihbarında bulunuldu.

Altın Tırnakçılarını Mersin Polisi Yakaladı

ALTIN TIRNAKÇILARINI

 MERSİN POLİSİ YAKALADI

            Mersin İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklama da, “ Şehit Mustafa Mahallesi Cengiz Topel Caddesi üzerinde bulunan bir kuyumcudan el çabukluğu yöntemiyle, kadın şahıs ve beraberindeki 3 şüpheli şahsın altın yüzük satın alma bahanesi ile tezgahtaki 4 adet toplamda 62.5 gram yüzüklerinin 4 adet toplamda 11 gram ağırlığında hafif olan gerçek altın yüzükler ile değiştirilerek çalındığı ihbarında bulunuldu. Asayiş Büro Amirliğince yapılan çalışmalarda kamera görüntülerine takılan 3 bayanın aynı aile mensupları oldukları, Gaziantep ilinden geldikleri tespit edilerek kullandıkları araç takibe alındı, yapılan çalışmalar sonucunda olaya karışan emek hırsızları Adana ilinde yakalandı.

          Aynı gün çıkarıldıkları mahkemede bir şahıs serbest kalırken bir şüpheli şahıs ise tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Ayrıca şüpheli şahısların Diyarbakır Ergani ilçesi ve Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçelerinde de aynı yöntemle olaya karıştıkları tespit edildi ve yasal işlemler başlatıldı.

         Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” denildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2022, 14:59

İstikbalmersin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER