ALTIN ve GÜMÜŞ Kadınlar

ALTIN ve GÜMÜŞ Kadınlar

Tokyo olimpiyatlarında Türk sporcular rakiplerini yenme çabasındalar. Türk Milleti’nin milli sporcuları olarak Türk bayrağını her yerde dalgalandırma çabasındalar. Ama maalesef birçok spor dalında başarı gösteremiyoruz.

Beni en çok onurlandıran ilk altın madalya Okçuluktan geldi. Ata sporumuz olan Okçulukta Mete Gazoz rakiplerini bir bir yenerek altın madalyaya ulaştı.

Güreş’ten altın bekledik şu ana kadar gelmedi. Ama hiç beklemediğimiz bir yerden Kadınlar Boks mücadelesinden geldi. Hem de bir altın bir gümüş.

Busenaz Sürmeneli Trabzon kökenli ama Bursa doğumlu, Trabzon Spor Kulübü sporcusu. Rakiplerini tek tek yendi ve Altın madalyaya ulaştı. Final vizesi aldığında “Bu Altın Madalya ülkemize gelecek” demişti. Bu ormanlarımızı yakanlara bir sözüm var “Bir ölür bir diriliriz” demişti… Busenaz Sürmeneli öyle de yaptı Final’de rakibini yendi ve altın madalyayı aldı. Bütün Türk Milletini gözyaşına boğdu. Tebrikler Busenaz Sürmeneli…

Ve Diğer Kadın Sporcumuz Busenaz Çakıroğlu, o da rakiplerini tek tek yendi finale geldi… Finalde maalesef rakibine yenildi ve gümüş madalyada kaldı. Canın sağolsun Busenaz Çakıroğlu, gelecek olimpiyatta inşallah altın alırsın.

Kadın sporcularımız Tokyo Olimpiyatlarında öyle öne çıktılar ki özellikle Filenin Sultanlarından geldi. İlk defa çeyrek finale adlarını yazdırdılar. Güney Kore’yle son saniyeye kadar başa baş mücadele ettiler ama olmadı. Filenin Sultanları sizin de canınız sağolsun inşallah gelecek olimpiyatta finalde görürüz.

Güreşte yine bir kadın sporcumuz Yasemin Adar, 1 dakika 21 saniye de rakibini tuş etti, bronz madalya maçında rakibini yenerek bronz aldı. İnşallah gelecek olimpiyatta altın alırsın.

Kadın sporcularımızı kutlarım. Türkiye’nin gururu oldunuz. Başarılarınızın devamını dilerim.

Bu arada madalya alan erkek sporcularımızı da tebrik ediyorum.

YORUM EKLE

banner2