Haber Detayı
22 Nisan 2019 - Pazartesi 06:47 Bu haber 3358 kez okundu
 
Yeşilboğaz: “hak kuvvetin üstündedir”
Avukatlara yapılan haksız tutuklamaları ve tüm hukuksuzlukları protesto etmek amacıyla Türkiye’deki baroların öncülüğünde avukatlar tarafından başlatılan adalet nöbeti Ankara Adliyesi önünde yapıldı.
GÜNDEM Haberi
Yeşilboğaz: “hak kuvvetin üstündedir”

Yeşilboğaz: “hak kuvvetin üstündedir”

Avukatlara yapılan haksız tutuklamaları ve tüm hukuksuzlukları protesto etmek amacıyla Türkiye’deki baroların öncülüğünde avukatlar tarafından başlatılan adalet nöbeti Ankara Adliyesi önünde yapıldı. Adalet nöbetine katılan Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz burada yaptığı basın açıklamasında, “Bizi yok etmeye yönelik sistematik saldırılarla karşı karşıyayız. Hak kuvvetin üstündedir“ dedi.

“SİSTEMATİK SALDIRILAR BİZİ YOK ETMEYE YÖNELİKTİR”

Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz ile birlikte 28 baro başkanı, TBB Yönetim Kurulu Üyesi Av. Asude Şenol ve Ankara Barosu avukatlarının katılımıyla gerçekleşen adalet nöbetinde avukatlar, ‘kadın hakları için nöbetteyiz, yaşam hakkı için nöbetteyiz, savunmaya özgürlük’ yazılı pankartlar açtı.

Basın açıklaması yapan Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz Atatürk’ün, ‘Herhalde dünyada bir hak vardır ve hak kuvvetin üstündedir’ sözünü hatırlatarak, “Biz avukatlar sadece bunun gerçekleşmesi için mücadele ediyoruz. Hak dediğimiz unsur; vatandaşın yaşama, çevre, ekonomik, siyasal ve sosyal hakkıdır. Bu hakların savunucusu olan barolarımız ve meslektaşlarımız her gün mücadele etmektedir. Barolarımızda kurmuş olduğumuz avukat hakları, kadın hakları ve çocuk hakları merkezlerimiz ile çevre komisyonlarımız, sistemli saldırılar karşısında her gün inanılmaz emek vermek zorunda kalmaktadır. Saldırılar sistematiktir ve bizi yok etmeye yöneliktir. Bu saldırılara, birlikte karşı durabilirsek başarılı olabiliriz. Biz barolar ve avukatlar diyoruz ki; biz var oldukça umut vardır, mücadele vardır ve başarı kaçınılmazdır. Hep birlikte olduğumuz sürece, her türlü zorluğun üstesinden gelebileceğimize, ülkemizde hep arzu ettiğimiz; eşit, demokratik, laik, halkça bir yaşamı birlikte kuracağımıza inanıyorum. İyi ki varsınız, iyi ki sizlerle beraberiz” diye konuştu.

Adalet nöbetine çevredeki vatandaşlar da katılarak destek verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeşilboğaz:, “hak, kuvvetin, üstündedir”,
Yorumlar
Haber Yazılımı