Haber Detayı
19 Şubat 2020 - Çarşamba 11:03 Bu haber 9267 kez okundu
 
Yeşilboğaz: “Çocuklar Hangi Davranışın Suç Olduğunu Bilmiyor”
Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Görevlileri Dilara Çıplak ve Hasan Basri Özkan ile Araştırma Görevlisi Nilay Soydan, Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz’ı makamında ziyaret etti.
EĞİTİM Haberi
Yeşilboğaz: “Çocuklar Hangi Davranışın Suç Olduğunu Bilmiyor”

Yeşilboğaz: “Çocuklar Hangi Davranışın Suç Olduğunu Bilmiyor”

Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Görevlileri Dilara Çıplak ve Hasan Basri Özkan ile Araştırma Görevlisi Nilay Soydan, Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz’ı makamında ziyaret etti. Mersin Barosu ile Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi arasında, mesleki ve toplumsal eğitimde işbirliği için adımların atıldığı ziyarette çocuklara, ‘suç sayılan davranışlar, sosyal medya ve cinsellik’ konularında eğitim verileceğinin bilgisini veren Yeşilboğaz, “Çocuklar, hangi davranışın suç olduğunu bilmiyor” dedi.

“KURUMLAR, TOPLUMSAL SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNDE ÖNCÜ OLMALI”

Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Burcu Düzen’in de bulunduğu ziyarette, işbirliği içerisinde yapılacak olan toplumsal ve eğitim projelerinin içeriği hakkında fikir alışverişi yapıldı. Kurumların kentin günceline yöne verme, toplumsal sorunların çözümüne yönelik projeler üretme konusunda öncü olması gerektiğini belirten Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerine yönelik seminerlerin düzenlenmesinin yanı sıra, okullarda çocuklara yönelik ‘suç sayılan davranışlar, sosyal medya ve cinsellik’ konularında eğitim çalışmaları yapılacağının bilgisini verdi. Yeşilboğaz konuşmasında, toplumda suç işleyen çocuk sayısında azalma olmamasının nedenleri arasında, çocukların hangi davranışın suç sayıldığını bilmediklerinin yer aldığını vurguladı.

“GELECEĞİN HUKUKÇULARI HAK TEMELLİ YETİŞMELİ”

 Hak temelli kutsal bir görevi ifa edecek olan geleceğin hukukçularının; kadın hakları, çocuk hakları, mülteci hakları, insan hakları, çevre ve hayvan hakları konusunda kaliteli eğitim alması gerektiğinin altını çizen Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Mersin Barosu olarak paneller düzenleyerek hukuk fakültesi öğrencilerinin hak temelli yetişmesine destek vermeye hazır olduklarını kaydetti.

Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim görevlileri, Mersin Barosu ile ortak projede buluşacak olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeşilboğaz:, “Çocuklar, Hangi, Davranışın, Suç, Olduğunu, Bilmiyor”,
Yorumlar
Haber Yazılımı