Haber Detayı
24 Aralık 2019 - Salı 18:15 Bu haber 6393 kez okundu
 
Yerli Malını ‘7 bölgenin Hikâyesi’ ile Kutladılar
Mersin Toroslar Bahriye Anaokulu 7 Bölgenin Hikâyesi adı altında Yerli Malı Haftasını Kutladı.
KÜLTÜR Haberi
Yerli Malını ‘7 bölgenin Hikâyesi’ ile Kutladılar

Bahriye Anaokulu Yerli Malını ‘7 bölgenin Hikâyesi’ ile Kutladı

İstikbal Özel Haber /

Mersin Toroslar Bahriye Anaokulu 7 Bölgenin Hikâyesi adı altında Yerli Malı Haftasını Kutladı.

Okul Öğretmenlerinin, velilerin ve öğrencilerin katkılarıyla hazırlanan etkinlik okulda 7 bölgenin yöresine ait kendi rüzgârını estirdi. Okul bahçesine kurulan 7 Bölgenin Hikâyesini anlatan tezgâhlar ile okulun minik öğrencilerinin özenle hazırlanıp giydiği yöresel kıyafetler görkemli bir şölen havası verdi.

Etkinliğe Mersin İl Mili Eğitim Şube Müdürü Murat Bağış, Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Badas, Yenişehir İlçe Şube Müdürü Mustafa Bakkal, Okul Müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Akdeniz Bölgesi,  Karadeniz Bölgesi, Ege Bölgesi, İç Anadolu Bölgesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Marmara Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi’ne ait kültürel değerler, işleme ürünler, yöreye ait yiyecekler ve bölgelerin doğasını anlatan tablolar etkinliğe katılan misafirler, veliler ve öğrencilerden büyük ilgi gördü.

Etkinliğin içeriğine dair açıklamada bulunan Mersin Bahriye Anaokulu Müdürü Mustafa Özen,  “Etkinliğimiz 7 bölgenin hikâyesini anlatmaktadır. Ülkemizin her bölgesinin yaşamında yer alan giysilerinin, kullandığı araç gereçlerinin, yiyeceklerinin, içeceklerinin, okulumuz öğrencilerine velilerine ve davetlilere tanıtarak gelecek nesillere köprü vazifesi kurmak amacıyla; öğretmenlerimizin, velilerimizin ve öğrencilerimizin katkılarıyla oluşturuldu.  Katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum, emeklerine sağlık” dedi.

 

Etkinlik, yapılan çiğ köfte ikramının, çekilen halayların ve toplu fotoların ardından son buldu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yerli, Malını, ‘7, bölgenin, Hikâyesi’, ile, Kutladılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı