Haber Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 14:17 Bu haber 4371 kez okundu
 
Yazar Rüştü Aydın Kanal33 TV’de Fatih Alkar’ın konuğu oldu
Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü Aydın, Kanal 33’TV’de Fatih Alkar’ın konuğu oldu.
GÜNDEM Haberi
Yazar Rüştü Aydın Kanal33 TV’de Fatih Alkar’ın konuğu oldu

Yazar Rüştü Aydın Kanal33 TV’de Fatih Alkar’ın konuğu oldu

Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü Aydın, Kanal 33’TV’de Fatih Alkar’ın konuğu oldu. Canlı yayında Gazeteci Fatih Alkar’ın sorularını yanıtlayan Aydın gündemin Mersin olmasından dolayı öncelikli olarak Mersin’in festivaller şehri olması yönündeki görüşlerini dile getirdi. Gazeteci Fatih Alkar’ın olta balıkçılığını teşvik edici bir etkinlik düşencesine Mersin Yazarları olarak destek vereceklerini söyledi. Ayrıca yıllardır “Mersin Limonatası” konusunu dile getiren Fatih Alkar’a da destek olan Yazar Aydın, “”Aşk’a Engel Yok” adlı zihinsel engelli gençlerin aşkını konu alan romanında “Mersin Limonatası” ile ilgili bölümünden bir paragraf okuyarak Mersin Limonatası düşüncesine ve Limonata Festivali yapılmasına destek verdi.

Mersin Narenciye Festivali ile Mersin’in adının tüm dünyaya çok iyi bir şekilde duyurulduğunu anlatan Aydın, Narenciye figürlerinden esinlenerek yazdığı çocuk öykü kitaplarını da tanıttı. Hatta “Büyük ahtapot” adlı öyküyü de canlı programda okudu.

Kanal 33 Tv Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Demirtaş’a ve Gazeteci Fatih Alkar’a Yazarlara destek veren yayıncılıkları için teşekkür eden Yazar Rüştü Aydın, yakın bir tarihte yapılacak olan Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nin seçimlerinde de başkan Turgay Demirtaş’a başarılar dileyerek, MGC yöneticisi olarak 3 yıllığına seçilen Turgay Demirtaş’a güven tazelemesi için destek vereceklerini söyledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yazar, Rüştü, Aydın, Kanal33, TV’de, Fatih, Alkar’ın, konuğu, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı