Haber Detayı
28 Mart 2020 - Cumartesi 18:23 Bu haber 11610 kez okundu
 
Vali Su: "Salgının önlenmesine yönelik birçok kararlar aldık".
Mersin ‘İl İdare Kurulu Toplantısı ile İl Pandemi Koordinasyon Kurulu’ Toplantısı Vali Su Başkanlığında Gerçekleştirildi
YAŞAM Haberi
 Vali Su:

‘İl İdare Kurulu Toplantısı ile İl Pandemi Koordinasyon Kurulu’

Toplantısı Vali Su Başkanlığında Gerçekleştirildi

 

Koronavirüs salgınının yayılmasının önlenmesi amacıyla İçişleri Bakanlığımızın talimatları ile bugün saat 09:00 itibariyle tüm illerde eş zamanlı olarak düzenlenen ‘İl İdare Kurulu Toplantısı’ ilimizde Vali Ali ihsan Su başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Vali Yardımcıları, il müdürleri ile ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Koronavirüs salgınına karşı ilimizde yürütülen çalışmalar ve ilave alınacak tedbirlerin görüşüldüğü toplantıda yaptığı konuşmasında ilimizde alınan tedbirler hakkında değerlendirmelerde bulunan Vali Ali İhsan Su, salgını önlemenin en önemli yolunun insanlar arası teması kesmek olduğunu belirtti.

Vali Ali İhsan Su, konuşmasının devamında “ Salgının önlenmesine yönelik birçok kararlar aldık. Öncelikle bu toplantımızın bir hedefi de bu aldığımız kararları uygulanmasını denetlemek, uygulanmasını sağlamak. Gözlemlediğimiz kadarıyla alınan bu kararlara ilimizde genel olarak uyulduğunu görüyoruz. Vatandaşlarımızın bu süreçten en minimum düzeyde etkilenmesi için gerekli mücadeleyi en etkili bir şekilde sürdürmemiz için vatandaşlarımızın Koronavirüs  pandemisine karşı alınacak tedbirler konusunda bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi hayati önem taşımaktadır.” sözlerine yer verdi.

Toplantıda, koranavirüs salgını kapsamında alınan tedbirlerin en etkili şekilde uygulanması, bugüne kadar alınan tedbirlere vatandaşlarımızın en üst seviyede riayet etmeleri ve vatadanşalarımızın zorunlu haller dışında evlerinden çıkmamalarının sağlanmasına yönelik konular ele alındı.

‘İl Pandemi Koordinasyon Kurulu’ Toplantısı

Vali Ali İhsan Su, İl İdare Kurulu toplantısının hemen akabinde düzenlenen İl Pandemi Koordinasyon Kurulu Toplantısına başkanlık etti.

Toplantı, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe, Vali Yardımcıları, il müdürleri ile ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantı gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanması ile sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Vali, Su:, "Salgının, önlenmesine, yönelik, birçok, kararlar, aldık".,
Yorumlar
Haber Yazılımı