Haber Detayı
21 Şubat 2020 - Cuma 13:14 Bu haber 5982 kez okundu
 
Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu Mersin’de Anıldı
İstikbal Haber/ Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu Anma Proğramı, Mersin Ülkü Ocakları Toplantı Salonu’nda yapıldı.
YAŞAM Haberi
Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu Mersin’de Anıldı

Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu Mersin’de Anıldı

 

İstikbal Haber/ Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu Anma Proğramı, Mersin Ülkü Ocakları Toplantı Salonu’nda yapıldı.


TÜRKAV Mersin Şubesi ve Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanlığı ile birlikte düzenlenen Anma ve Şiir Yarışması ödül törenine, MHP Akdeniz İlçe Başkanı Mehmet Göverçile, MHP Toroslar ilçe Başkan Vekili Bülent Sümer, MHP Yenişehir İlçe Başkanı Umut Topal, MHP Mezitli İlçe Başkanı Selahettin Kurtoğlu, Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Çağrı Ünel, T. Kamu-Sen Mersin İl Başkanı Metin Ercan, TÜRKAV Mersin İl Başkanı Mustafa Yalçın, Mersin Ülkü Ocakları Eski Başkanı Gökhan Demir, MHP Akdeniz İlçe Kadın Kolları Başkanı Azize Kütükçü, MHP Yenişehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Ferda Er, davetliler ve basın mensupları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programa geçildi. Açılış konuşmasını Mersin Ülkü Ocakları il Başkanı Çağrı Ünel yaptı. Ünel, Ülkücü şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu anmak için bir araya geldiklerini belirterek, mukaddes emanetler uğruna can veren, Ruhi Kılıçkıran’dan Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na şehitleri anarak, Fırat Çakıroğlu’nun son şehit’te olmadığını söyledi. Yaptığı duygu dolu konuşmasında, “TÜRKAV ile birlikte şehidimizi anıyoruz, geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyor Hepinizden Allah razı olsun..” Sözleri ile duygularını dile getirdi. 

TÜRKAV Mersin Başkanı Mustafa Yalçın’da yaptığı konuşmada şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu rahmetle anarak, onun mücadelesinden örnekler sundu. Başkan Yalçın, Şehit  Fırat Yılmaz Çakıroğlu anısına bir şiir yarışması düzenlediklerini anlatarak emeği geçenlere teşekkür etti.

Şehit için Kur(an-ı Kerim tilaveti okunarak dualar edildi. 

Mersin Üniversitesi Öğretim Üyesi, TÜRKAV Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Dr. TubaTombuloğlu’nun konferansı ile program devam etti. Konuşmaların ardından şiir yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ülkücü, Şehit, Fırat, Yılmaz, Çakıroğlu, Mersin’de, Anıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı