Haber Detayı
26 Mart 2019 - Salı 20:39 Bu haber 7395 kez okundu
 
Toroslar EDAŞ Mobil Eğitim Merkezinden 250 Öğrenciye Eğitim
Toroslar EDAŞ Mobil Eğitim Merkezi ile Mersin Yenişehir Yahya Günsür Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 250 öğrenciye eğitim verdi
EĞİTİM Haberi
Toroslar EDAŞ Mobil Eğitim Merkezinden 250 Öğrenciye Eğitim

Toroslar EDAŞ Mobil Eğitim Merkezi ile Mersin Yenişehir Yahya Günsür Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 250 öğrenciye eğitim verdi

 

Toroslar EDAŞ, sektörün ihtiyacı olan nitelikli işgücünün yetiştirilmesine katkı sağlanmak amacıyla geliştirdiği Mobil Eğitim Merkezi ile gerçekleştirdiği etkinliklere devam ediyor. Mersin’in Yenişehir ilçesindeki Yahya Günsür Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde  gerçekleşen Mobil Eğitim Programı’nın ikinci durağına Mersin Vali Yardımcısı Abdullah Şahin, Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Yahya Günsür Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mete Koyuncu, Toroslar EDAŞ Direktörü Mehmet Kayacı katılım gösterdi.

Toroslar EDAŞ, elektrik-elektronik alanında eğitim veren öğretmenlerin ve öğrenim gören öğrencilerin yeterliliklerine katkıda bulunmaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Aralık 2017’de imzalanan “Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü” kapsamında yolları okula dönüştüren Toroslar EDAŞ, Mobil Eğitim Merkezi ile Mersin Yahya Günsür Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 250 öğrenciye daha eğitim verdi. Böylelikle, Mobil Eğitim Merkezi’nin 1 yıl içerisinde eğitim verdiği öğrenci sayısı 700’ü aştı. Eğitime, Mersin Vali Yardımcısı Abdullah Şahin, Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Yahya Günsür Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mete Koyuncu, Toroslar EDAŞ Direktörü Mehmet Kayacı katıldı.

Sektörde bir ilk

Dağıtım sektörüne yönelik işgücü bilgi ve becerilerini artırmak ve gençlerin eğitim hayatından işgücü piyasasına geçişlerini kolaylaştırmak amacıyla projelendirilen ve yapımı tamamlanan Mobil Eğitim Merkezi sektörde bir ilk olma özelliği taşıyor. Geleceğin enerji-elektrik sektörü çalışanlarına mesleki eğitim vererek öğrencilerin gelişimlerini sağlayan Mobil Eğitim Merkezi, güneş enerjisi panelleri ve rüzgar türbini ile ihtiyaç duyacağı elektriği kendisi üreterek çevre duyarlılığı konusunda da örnek teşkil ediyor. 

Sektörde güncel olarak kullanılan ekipman donanımına sahip, saha operasyonlarında ihtiyaç duyulabilecek tüm teorik ve uygulamalı teknik eğitimleri verebilecek özellikte olan Mobil Eğitim Merkezi; Açık-Kapalı Şalt Manevra Alanı, Yüksek Gerilim Hücreleri, Alçak Gerilim Panoları, Aydınlatma Panosu, Saha Dağıtım Kutusu, Sayaç Eğitim Alanı, Trafo Eğitim Alanı, Havai Hat İşçiliği Eğitim Alanı gibi sürecin tüm aşamalarını kapsayan teorik ve pratik eğitim imkanı sunuyor. Yanı sıra, katılımcılara İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi alabilme olanağı da sağlıyor.

Mobil Eğitim Tırı, Türkiye’nin çeşitli illerinde teorik ve uygulamalı eğitim vermeye devam edecek.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Toroslar, EDAŞ, Mobil, Eğitim, Merkezinden, 250, Öğrenciye, Eğitim,
Yorumlar
Haber Yazılımı