Haber Detayı
13 Kasım 2019 - Çarşamba 08:01 Bu haber 3976 kez okundu
 
TEMAD Mersin İl Başkanlığının, K.K.T.C. Nin Kuruluşunun 36’ncı Yıldönümü Kutlama Mesajı
TEMAD Mersin İl Başkanlığının, K.K.T.C. Nin Kuruluşunun 36’ncı Yıldönümü Kutlama Mesajı
- Haberi
TEMAD Mersin İl Başkanlığının, K.K.T.C. Nin Kuruluşunun 36’ncı Yıldönümü Kutlama Mesajı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti,  Kıbrıs Türkü'nün var oluş ve özgürlük mücadelesi sonunda 15 Kasım 1983 tarihinde kurulmuştur.

Akdeniz'in 3.  büyük adası olan ve 3242 km2 yüz ölçümü ile Kuzey Kıbrıs, Doğu Akdeniz'deki  jeopolitik ve stratejik konumu ile, çok önemli bir yerde olduğunu büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından işaret edilerek "Kıbrıs'a dikkat ediniz, bu ada bizim için çok önemlidir" sözüyle de perçinlenmiştir.

Kıbrıs,  Türkiye'ye 70 km, Girit'e 550 km, Yunanistan'a ise 965 km. uzaklıkta olup garantör devlet olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Kuzey Kıbrıs'ın her türlü hak ve menfaatlerinin  korunmasında daima yanında olduğu, özgürlüğünün korunması, istikrarı, gelişiminin sağlanması için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır ve muktedir olduğu bilinmelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin var oluşunun 36. yıl dönümünde, bizleri bu mutlu güne taşıyan, her zaman yanında olan Devletimize, Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimize, Gazilerimize, Mücahitlerimize ve Kıbrıs Türk Halkına şükranlarımızı sunuyor, vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, tüm halkımızın bayramını en içten dileklerimle kutluyor Sevgi ve Saygılarımı sunuyorum. 

Halil KUR

TEMAD Mersin İl Başkanı   

Kaynak: Editör:
Etiketler: TEMAD, Mersin, İl, Başkanlığının,, K.K.T.C., Nin, Kuruluşunun, 36’ncı, Yıldönümü, Kutlama, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı