Haber Detayı
18 Eylül 2019 - Çarşamba 13:39 Bu haber 3977 kez okundu
 
TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur, Gaziler Günü'nü Kutladı
TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur yaptığı yazılı basın açıklaması ile Gaziler Günü’nün kutladı. Başkan Kur, “
GÜNDEM Haberi
TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur, Gaziler Günü'nü Kutladı

TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur yaptığı yazılı basın açıklaması ile Gaziler Günü’nün kutladı. Başkan Kur, “Bu gün kutsal vatan topraklarımızın bölünmez bütünlüğünü korumak için üstün bir cesaret ve feragat örneği göstererek hayatını hiçe sayıp canını ortaya koyan Gazilik onuruyla yüceltilen kahramanlarımızın günüdür.

            Bu gün TBMM’nin Türk Milletinin vefa duygusunun bir nişanesi olarak Laik Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’e Mareşal rütbesi ve Gazilik ünvanının verildiği günün yıldönümüdür.

            Yüce Türk Milleti tarihi boyunca bayrağı için, bağımsızlığı için büyük mücadeleler vererek sayısız zaferler kazanmış büyük bir millettir.

            Ülkemizin topraklarını işgal eden düşmanlara karşı Gazi Mustafa ATATÜRK liderliğinde milli mücadeleyi gerçekleştiren Türk Milleti, dünya barışı için Kore’de, soydaşlarımız için Kıbrıs’ta savaşmışlardır, ülkemizi bölme planları yapan türlü yıkıcı ve bölücü terör örgütlerine karşıda amansız mücadelemiz devam etmekte olup TEMAD olarak devletimiz ve milletimizin emrinde olduğumuz herkesçe bilinmelidir.

            Bu duygu ve düşüncelerle Şehit ve Gazi kanıyla sulanmış vatan topraklarımızın savunulması için verdiğiniz  mücadeleyi minnetle anıyoruz, Cumhuriyetimizin kurucusu eşsiz lider Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını aziz şehitlerimizi ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle anarken tüm gazilerimizin gününü kutluyor sağlık ve esenlik dolu günler diliyoruz.”Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TEMAD, Mersin, İl, Başkanı, Halil, Kur,, Gaziler, Günü'nü, Kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı