Haber Detayı
15 Haziran 2019 - Cumartesi 09:31 Bu haber 3961 kez okundu
 
Tem Şubeden Geleceğin Yazarları
Mersin'de hayata geçirilen "Geleceğin Yazarları" projesi kapsamında öğrencilerin yazdıkları hikayeler kitaplaştırıldı.
EĞİTİM Haberi
Tem Şubeden Geleceğin Yazarları

Tem Şubeden Geleceğin Yazarları

 

Mersin'de hayata geçirilen "Geleceğin Yazarları" projesi kapsamında öğrencilerin yazdıkları hikayeler kitaplaştırıldı. İl Emniyet Müdürlüğümüz Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce yürütülen proje kapsamında, merkez Akdeniz ilçesindeki Ertuğrul Gazi Ortaokulu öğrencilerine okuma, yazma ve düşünce becerilerinin arttırılması için hikayeler yazdırıldı. Türkçe öğretmenlerinin koordinesindeki çalışmanın ardından 47 öğrencinin hikayeleri, bastırılarak okuma kitaplarına dönüştürüldü.

Mersin Valisi Sayın Ali İhsan SU ve İl Emniyet Müdürümüz Sayın Mehmet ŞAHNE, okulda düzenlenen ödül törenine katılarak öğrencilere tebrik etti ve hediyelerini verdi.

İl Emniyet Müdürümüz Sayın Mehmet ŞAHNE tarafından yapılan konuşmada “Geleceğin Yazarları” projesi ile geleceğimizin teminatı olan gençlerimize destek olmak istedik. Proje kapsamında farklı elemelerden geçerek kendi hikayelerini kitaplaştırma fırsatı bulan 47 öğrencimizi tebrik ediyorum. Bugün onların ilk kitaplarını imzalama günüdür. İnşallah bu proje hayatlarında güzel başlangıçlara yol açar. Projenin hayata geçmesinde başta Valimiz Sayın Ali İhsan SU’ya, İl Milli Eğitim Müdürümüze, Akdeniz İlçe Belediye Başkanımıza ve emeği gecen hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tem, Şubeden, Geleceğin, Yazarları,
Yorumlar
Haber Yazılımı