Haber Detayı
18 Ekim 2019 - Cuma 16:47 Bu haber 6652 kez okundu
 
Tekerek: TÜRKAV Başbuğ Alparslan Türkeş’in talimatları ile kuruldu
TÜRKAV Mersin Şube Başkanlığı yönetimi yemekte bir araya geldiler. Düzenlenen etkinliğe TÜRKAV Mersin Şube Başkanı Mustafa Tekerek,
GÜNDEM Haberi
Tekerek: TÜRKAV Başbuğ Alparslan Türkeş’in talimatları ile kuruldu

Tekerek: TÜRKAV Başbuğ Alparslan Türkeş’in talimatları ile kuruldu

TÜRKAV Mersin Şube Başkanlığı yönetimi yemekte bir araya geldiler. Düzenlenen etkinliğe TÜRKAV Mersin Şube Başkanı Mustafa Tekerek, Yönetim kurulu üyeleri,  Üniversite öğretim görevlileri, Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim- Sen Başkanı Metin Ercan, Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü Aydın ve Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ile basın mensupları katıldı.

Etkinlikte konuşan TÜRKAV Mersin Şube Başkanı Mustafa Tekerek, TÜRKAV’ın kuruluş amacı hakkında kısa bir bilgi vererek yaptıkları hizmetleri anlattı, birlik ve beraberlik açısından bir araya gelinmesinin öneminden bahsederek katılımlarından dolayı davetlilere teşekkür etti. TÜRKAV’ın 1989 yılında Başbuğ Alparslan Türkeş’in talimatları ile kurulduğunu ve ülkücü davaya hizmet ettiğini hatırlatan Başkan Tekerek, Toplantıların bir araya gelmelerinin amacı doğrultusunda bir çalışma hedefinin belirlenmesi açısından önemli olduğuna vurgu yaptı.

Daha sonra Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim- Sen Başkanı Metin Ercan, söz aldı. Başkan Ercan, kendileri içinde TÜRKAV’ın önemli bir kuruluş olduğuna dikkat çektiği konuşmasında Üniversite öğretim görevlileri ile kendilerini bir araya getiren TÜRKAV Şube Başkanı Mustafa Tekerek’e ve yönetimine teşekkür etti. Yıllar öncesinden bu yana ülkücülerin üniversite ile olan ilişkilerini anlatan Başkan Ercan zor günlerden geçilen yılları örnek olarak anlattı. Ayrıca Barış Pınarı Harekâtı’na öğrencilerle birlikte yapılan destek açıklamalarından dolayı Mersin Üniversite yönetimine de teşekkür etti. 

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz konuşmasında TÜRKAV’ın çok önemli bir kuruluş olduğunun altını çizdi. Çalışmalarını takip ettiğini söyledi. Davetlileri saygıyla selamlayan Başkan Yılmaz Ülkücülerin hareket halinde olduğu her etkinlikte var olduğunu maziden birkaç örnekle anlattı. Başkan Yılmaz,  Konya Ülkü Ocakları’nda iken Mersin Üniversitesi öğrencilerine destek amaçlı ziyaretlerde bulunduklarını anlattı. Başkan Yılmaz daha sonra Belediye hizmetlerinde seçimden bu yana 6 ayın çok çabuk geçtiğini hatırlatarak STK’larla birlikte çalışmalar yapacaklarını söyledi.  

Mersin Üniversite Çevre Mühendisliği Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Halil Kumbur hoca’da böyle güzel bir etkinliğin düzenlenmesinde ve kendilerinin de davet edilmesinde emeği geçen TÜRKAV Mersin Şube başkanı ve yönetimine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından bağlaması ile Oğuzhan Yıldız’ın türkülerine eşlik ettiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tekerek:, TÜRKAV, Başbuğ, Alparslan, Türkeş’in, talimatları, ile, kuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı