Haber Detayı
02 Temmuz 2019 - Salı 07:38 Bu haber 5762 kez okundu
 
TEĞV'li Minikleri Kitap Yolculuğu
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Mersin Şubesi bünyesinde yaz okuluna giden öğrenciler, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kütüphanesi’ni ziyaret etti.
SPOR Haberi
TEĞV'li Minikleri Kitap Yolculuğu

TEGV’Lİ MİNİKLERİN KİTAP YOLCULUĞU

TEGV’Lİ MİNİKLERİN BÜYÜKŞEHİR KÜTÜPHANE HEYECANI

TEGV ÖĞRENCİLER, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÜTÜPHANESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Mersin Şubesi bünyesinde yaz okuluna giden öğrenciler, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kütüphanesi’ni ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi tiyatro sanatçılarından Mahir Okdemir tarafından kütüphane hakkında yapılan kısa bilgilendirmenin ardından öğrencilerin soruları yanıtlandı.

Kısa adı TEGV olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Mersin Şubesi’nin yaz okulu öğrencileri, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Mersin Büyükşehir Belediyesi Kütüphanesi’ni ziyaret ederek bilgi aldı. Gezici kütüphaneyi de ziyaret eden öğrenciler, anlatılanları ilgiyle dinledi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Fatma Yanık’ın da yer aldığı ziyarette minik öğrencilere ilk olarak, genel kütüphane kuralları hakkında bilgilendirici bir sinevizyon gösterisi sunuldu. Ardından öğrencilere, Mersin Büyükşehir Belediyesi tiyatro sanatçılarından Mahir Okdemir tarafından; kütüphanede bulunan kitap türleri, görme engellilerin yararlanacağı bölüm, kütüphanede uyulması gereken kurallar, kütüphanenin hayatımızdaki yeri ve önemi konusunda bilgi verildi.

İlk 24 kütüphane arasında

Öğrencilerin büyük bir dikkatle dinlediği Mahir Okdemir, “Mersin genelinde 544 adet kütüphane bulunmaktadır. Bu kütüphaneler içerisinde Mersin Büyükşehir Belediyesi Kütüphanesi, en büyük ilk 24 kütüphane içerisinde yer almaktadır” dedi.

Ülkemizde ve dünyada kütüphaneciliğin tarihi hakkında da aydınlatıcı bilgiler veren Mahir Okdemir, “Ayrıca bir de Gezici Kütüphanemiz bulunmaktadır. Gezici Kütüphane sayesinde, genelde kırsalda yaşayan ve bulunduğu yerde kütüphane olmayan öğrenciler, bu hizmetten yararlanmış oluyor” dedi. 

Bilgilendirmenin ardından, öğrencilerin kütüphane ile ilgili sorularına yanıt verildi. Son olarak ikramda bulunulan miniklere, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan hediye paketleri verildi.

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TEĞV'li, Minikleri, Kitap, Yolculuğu,
Yorumlar
Haber Yazılımı