Haber Detayı
21 Eylül 2020 - Pazartesi 10:38 Bu haber 23528 kez okundu
 
Tarihi kalıntılar arasında çöp topladılar
Mezitli Belediyesi çalışanları tarihi 2 bin 500 yıl öncesine dayanan SoliPompeiopolis Antik Kentinde temizlik çalışması yaptı.
SAĞLIK Haberi
Tarihi kalıntılar arasında çöp topladılar

Tarihi kalıntılar arasında çöp topladılar

Mezitli Belediyesi çalışanları tarihi 2 bin 500 yıl öncesine dayanan SoliPompeiopolis Antik Kentinde temizlik çalışması yaptı. Belediye çalışanları Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte, tarihi kalıntılar arasına atılan atıkları topladı.

Belediyenin farklı birimlerinde görev yapan çalışanların korona virüsü tedbirleri alarak katıldığı etkinlikte çuvallar dolusu atık toplandı. SoliPompeiopolis Antik Kentinin yanı sıra Antik Liman’dan başlayarak Kerim Afşar Parkına kadar olan geniş bir alanda yapılan etkinlikte toplanan çöpler SoliPompeopolis Parkında oluşturulan platformda sergilendi.

Atıklardan meydana gelen eserlerin de sergilendiği Sokak Sergisi yoğun ilgi gördü. 

Aynı zamanda Dünya Temizlik Gününe denk gelmesi nedeniyle böylesi farklı bir etkinlik düzenlemek istediklerini ifade eden Mezitli Belediyesi Başkan Yardımcısı Nuran Kurtuluş, “Personellerimizle birlikte parklara, yollara tarihi alanlara atılan çöpleri topladık. Ortaya son derece kötü görüntüler çıktı. Gün boyu farkındalık yaratmak, dikkat çekmek amacıyla bu çöpler sergilenecek” şeklinde bilgi verdi.

Mezitli’de son derece hareketli bir hafta yaşandığına vurgu yapan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da açıklamasında, “Dolu dolu geçirdiğimiz Avrupa Hareketlilik Haftamızın, Dünya temizlik Gününe denk gelmesi nedeniyle farklı bir etkinliğe imza atmak istedik. Hep oldukça geniş bir alanı çöplerden arındırırken, yaşanan tahribatını boyutunu gösterebilmek amacıyla da sokak sergisi düzenledik. Umarım ki, açılan bu sergiyi görenler, çalışanlarımızın her gün büyük bir özveriyle bakımını yaptığı, temizlediği parklarımızı, sokaklarımızı, çevremizi daha temiz tutarlar ve çöplerini yerlere atmazlar” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tarihi, kalıntılar, arasında, çöp, topladılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı