Haber Detayı
24 Eylül 2019 - Salı 07:51 Bu haber 9897 kez okundu
 
Stajer Avukatlar Sertifikalarını Aldı
Mersin Barosu Başkanlığı öncülüğünde, Türkiye Barolar Birliğinin (TBB) ev sahipliğinde, 17-22 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenlenen Staj Eğitim Programını başarıyla tamamlayan stajyBağlantıer avukatlar, katılım sertifikalarını düzenlenen törenle aldı.
EĞİTİM Haberi
Stajer Avukatlar Sertifikalarını Aldı

Stajer Avukatlar Sertifikalarını Aldı

Mersin Barosu Başkanlığı öncülüğünde, Türkiye Barolar Birliğinin (TBB) ev sahipliğinde, 17-22  Eylül 2019 tarihleri arasında düzenlenen Staj Eğitim Programını başarıyla tamamlayan stajyer avukatlar, katılım sertifikalarını düzenlenen törenle aldı.

TBB yönetim kurulu üyelerinin ve eğitim veren avukatların katılımıyla, TBB Konferans Salonunda düzenlenen sertifika töreninde stajyer avukatlara sertifikalarını, Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, TBB Başkan Yardımcısı ve Staj Egitim Merkezi Sorumlusu Ünsal Toker ve Adana Barosu Başkanı Av. Veli Küçük birlikte takdim etti.

Staj eğitim dönemlerinin mesleki gelişimde önemli olduğunu belirten Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, “TBB’de düzenlenen staj eğitim programlarına, stajyer avukatlarımızın katılımını mutlaka sağlıyoruz. TBB’de alanında uzman avukatlar tarafından verilen eğitimler, stajyer avukatlarımızın mesleki hayatına ileride çok büyük katkı sağlayacaktır. Daha önce bu staj eğitimine katılan stajyer avukatlar, mesleki hayatlarında çok büyük tecrübe kazandılar. Bu sizin için büyük bir fırsat. Avukatlık mesleği sürekli dinamik kalan bir meslektir. Avukatlık mesleğinde kendini sürekli yenilemek, geliştirmek çok önemlidir. Ayrıca, bu eğitim, diğer barolara üye stajyer avukatlarla tanışıp kaynaşmanıza da yardımcı olacaktır. Mesleki hayatta barolar ile dayanışma çok önemlidir. Bu nedenlerle, Türkiye Barolar Birliğinden almış olduğunuz eğitimleri çok önemsiyoruz" dedi.


Stajyer avukatlar ise, kendilerine bu imkânın sağlanmasına öncülük eden Yeşilboğaz’a ve Türkiye Barolar Birliği’ne teşekkür ettiler.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Stajer, Avukatlar, Sertifikalarını, Aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı