Haber Detayı
09 Mart 2019 - Cumartesi 13:04 Bu haber 3204 kez okundu
 
Sorunları çözümsüz bırakmayan belediye
Geçtiğimiz günlerde Mersin’in Erdemli ilçesinde meydana gelen hortum ve fırtına afeti birçok vatandaşın zarara uğramasına neden olmuştu.
GÜNDEM Haberi
Sorunları çözümsüz bırakmayan belediye

SORUNLARI ÇÖZÜMSÜZ BIRAKMAYAN BELEDİYE

Geçtiğimiz günlerde Mersin’in Erdemli ilçesinde meydana gelen hortum ve fırtına afeti birçok vatandaşın zarara uğramasına neden olmuştu. Yaşanan olayda, can kaybı olmaması teselli olurken, bahçe ve seraların zarar görmesinin yanında evlerde ve yollarda da tahribat oluşmuştu. Doğa felaketinin yaralarını sarmak için yoğun mesai harcayarak vatandaşların yanında olan Erdemli Belediyesi, ilçenin her durumda birlik içerisinde olduğunu kanıtladı. Felakette, yaşanan heyelan sonucu Sarıyer Mahallesinde bulunan yolda çökme meydana gelmiş ancak ekiplerin hızlı müdahalesi sonucu ulaşımda aksama olmamıştı. Şu an yürüttüğü çalışmalar ile de güzergâha alternatif çözüm üreten Belediye, bölge yolunu genişletmeye başladı.

 

Dere kenarı Sarıyer bağlantı yolunda 7 kilometrelik açma ve genişletme çalışmasına başlayan Erdemli Belediyesi, ürettiği alternatifler ve hızlı müdahaleler ile vatandaşın takdirini kazandı. Ekmek tekneleri olan bahçe yollarının dahi olmadığını vurgulayan mahalle sakinleri, afetten önce ve sonra Belediye’nin yaptığı çalışmalar ile mahalle yollarının yenilendiğini belirterek, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya teşekkür etti.

SARIYER, BAŞKANIMIZ SAYESİNDE YOL GÖRDÜ

Mahalle sakinlerinden İsmail Özcan yaptığı açıklamada, “ Başkanımız sayesinde yollarımız genişledi, önceden yollarımız dardı ve arabalar geçemiyordu. Bu hizmetleri bize verdiği için Mükerrem Tollu Başkanımızdan Allah razı olsun.” ifadelerine yer verirken,

Mehmet Güray, “ Allah razı olsun yollarımızı yaptılar. Önceden büyük arabalar dar olan bu yoldan çıkamazken, artık buradan tır bile geçer. Bu hizmetlerin devamını bekliyoruz. Allah Başkanımızdan razı olsun.” ifadelerini kaydetti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sorunları, çözümsüz, bırakmayan, belediye,
Yorumlar
Haber Yazılımı