Haber Detayı
23 Eylül 2019 - Pazartesi 07:30 Bu haber 6139 kez okundu
 
"Şehit Bebek Bedirhan Karakaya’nın İsmi Mersin Ülkü Ocaklarında Yaşayacak
Mersin Ülkü Ocakları olarak 12 Hafta boyunca alanında uzman eğitimcilerin himayelerinde 12 çocuğa eğitim verecek olan "Şehit Bebek Bedirhan Karakaya Çocuk Akademisi"nin açılışını gerçekleştirildi.
YAŞAM Haberi

"Şehit Bebek Bedirhan Karakaya’nın İsmi

Mersin Ülkü Ocaklarında Yaşayacak

 

Mersin Ülkü Ocakları olarak 12 Hafta boyunca alanında uzman eğitimcilerin himayelerinde 12 çocuğa eğitim verecek olan  "Şehit Bebek Bedirhan Karakaya Çocuk Akademisi"nin açılışını gerçekleştirildi.


Açılışa;  Şehit Bebek Bedirhan Karakaya’nın dedesi Mustafa Karakaya, babaannesi Keziban Karakaya ve halası Fatmanur Karakaya olmak üzere, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, MHP Yenişehir İlçe Başkanı Umut Topal, MHP Akdeniz İlçe Başkanı Mehmet Göverçile, MHP Mezitli İlçe Başkanı Selahattin Kurtoğlu, MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan, MHP Mersin İl Yöneticileri, ilçe yöneticileri, TÜRKAV Mersin İl Başkanı Mustafa Tekerek, MHP Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Berrin Altıntaş, ilçe kadın kollarıbaşkanları, Ülkü Ocakları ilçe başkanları, ülkücü gençler ve davetliler katıldı.

Açılış konuşmasını Mersin Ülkü Ocakları İl başkanı Çağrı Ünel yaptı.Konu hakkında konuşma yapan Başkan Ünel, şahit ailesine ve davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Şehit Bebek Bedirhan Karakaya’nın Dedesi Mustafa Karakaya ise şehit torununun isminin verildiği “Çocuk Akademisi” düşüncesinden dolayı ve de torununun isminin “Çocuk Akademesi” gibi anlamlı bir projede yer almasından dolayı Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Çağrı Ünel’e teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Kuran-ı Kerim Tilaveti okundu, dua edildi, Fatihalar okundu. Ardından "Şehit Bebek Bedirhan Karakaya Çocuk Akademisi"nin açılışı, kurdele kesiminin ardından açılışı yapıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: "Şehit, Bebek, Bedirhan, Karakaya’nın, İsmi, Mersin, Ülkü, Ocaklarında, Yaşayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı