Haber Detayı
01 Mart 2019 - Cuma 22:49 Bu haber 2187 kez okundu
 
Seçer, Bu Eşitsizliği Gidermemiz Lazım
Vahap Seçer, “Benim yoksullara pozitif ayrımcılık yapmam, onları korumam lazım.
- Haberi
Seçer, Bu Eşitsizliği Gidermemiz Lazım

‘BU EŞİTSİZLİĞİ GİDERMEMİZ LAZIM’

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer,  “Benim yoksullara pozitif ayrımcılık yapmam, onları korumam lazım. Ayrıca bu yoksulluğu ortadan kaldıracak yatırımcılara pozitif ayrımcılık yapmam lazım. Mersin’de zengin çok zengin, fakir çok zengin. Mersin vergide 6. Sırada ama gelir dağılımı adaletsizliğinde 3. Sırada. Böyle bir şey olabilir mi? Bu eşitsizliği gidermemiz lazım” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, Tarsus Ticaret Borası ile Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası’nda iş insanlarıyla bir araya geldi.  Eski İstanbul milletvekili, iş insanı Umut Oran ile CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay da görüşmelere katıldı.

Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya’nın ev sahipliğinde yapılan toplantıda Vahap Seçer,  “Buraya siyasi bir gerekçeyle geldim ama buradaki arkadaşlar aynı alanda çalıştığımız, ürettiğimiz, istihdam yarattığımız, vergi verdiğimiz, kentin ekonomisine katkı verdiğimiz insanlar. O nedenle hem kendimi iyi hissediyorum hem de kendimi ev sahibi olarak görüyorum. Burada farklı siyasi görüşlerden arkadaşlarım var ama bu hiçbir zaman aramızda setler oluşturmamıştır” dedi.

 

‘BU KADAR ZENGİNLİK AMA İNANILMAZ FAKİRLİK DE VAR’

 

Mersin’de yatırımcı belediyecilik tarzıyla bir yönetim anlayışı sergilemeyi hedeflediklerini ifade eden Vahap Seçer, “Biz Türkiye’nin sayılı vergisini ödeyen zengin bir kentiz. Zengin bir kente neden daha fazla yatırım istiyoruz? İnanılmaz bir çelişki var. Bu kadar zenginlik var ama inanılmaz bir fakirlik de var. Burada bir yanlışlık var. Bunu düzene sokmamız lazım.  İnsanlar bizden para pul istemiyor. Cebime para koy demiyor. İş bul diyor. Bir belediye başkanı vizyon koymalı. Yol temizlemekle, ağaç budamakla, sinek öldürmekle olmuyor. Bunları zaten yapacağız. Bunları yapacak ekibimiz zaten var” diye konuştu.

 

‘BİZ DAHA İYİ İŞLER YAPACAĞIZ’

 

Yatırımcının önünü açan, yatırımcıya destek olan bir belediye başkanı olacağını belirten Vahap Seçer,  “İnsanlar gelsin, Mersin’e yatırım yapsın. Biz de yerel bürokrasiyi önlerinden kaldıralım. Bir diğer önemli şikayet de insanlar ayrımcılık istemiyor. İnsanlar kendini bu şehre ait hissetmek istiyor. Dininden, mezhebinden, meşrebinden, kökeninden dolayı ötelenmek istemiyor. Biz bunu ortadan kaldıracağız. Herkesi kucaklayacağız. 1 Nisan’da belediye başkanı olduğumda, belediyede ne yapacağımızı, hangi bölgede ne tür değişiklik yapacağımıza dair her hazırlığımız tamamlandı. Biz Mersin’i yönetmeye talibiz. Daha iyi işler yapacağız. Gelmiş geçmiş başkanlara teşekkür ediyoruz. Biz daha iyisini yapmak istiyoruz, yeni bir bir vizyon ortaya koymaya geliyoruz.

 

‘ÜNİVERSİTE OKUMAYA GİDEN GERİ GELMİYOR’

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer daha sonra Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası’nda başkan Ruhi Koçak’ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya katıldı.

Vahap Seçer,  “Vatandaşın faydasına olan, istihdam yaratan,  Tarsus’a katkı sunan yatırımlara pozitif ayrımcılık yapacağım. Ben tarafım. Kentime iş, aş, ekmek sağlayan yatırımcının tarafındayım. Yoksul kesimlerin tarafındayım. Benim yoksullara pozitif ayrımcılık yapmam, onları korumam lazım. Ayrıca bu yoksulluğu ortadan kaldıracak yatırımcılara pozitif ayrımcılık yapmam lazım. Mersin’de zengin çok zengin, fakir çok zengin. Mersin vergide 6. Sırada ama gelir dağılımı adaletsizliğinde 3. Sırada. Böyle bir şey olabilir mi? Bu eşitsizliği gidermemiz lazım. Nüfusumuz göç veriyor. Üniversite okumaya giden gelmiyor, Mersin’de okumaya gelen burada kalmıyor. Çünkü yapacağı işin burada karşılığı yok. Bunları değiştirmemiz lazım” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Seçer,, Bu, Eşitsizliği, Gidermemiz, Lazım,
Yorumlar
Haber Yazılımı