Haber Detayı
31 Mayıs 2019 - Cuma 13:42 Bu haber 7121 kez okundu
 
Sabri Tekli yeniden Başkan seçildi
Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) 14’üncü Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Sandıktan Sabri Tekli’nin yönetiminden oluşan listeye 99 oy, Cemalettin Akbulut’un listesine ise 54 oy çıktı.
EKONOMİ Haberi
Sabri Tekli yeniden Başkan seçildi

Sabri Tekli yeniden Başkan seçildi

 

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) 14’üncü Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Sandıktan Sabri Tekli’nin yönetiminden oluşan listeye 99 oy, Cemalettin Akbulut’un listesine ise 54 oy çıktı.

 

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi 14’üncü Olağan Genel Kurulu’nu demokratik bir seçim ile gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen seçim sonrası sandıktan çıkan oylarla mevcut Başkan Sabri Tekli güven tazeledi.

MTOSB Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Genel Kurula, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, MTOSB Başkanı Sabri Tekli ve çok sayıda sanayici katıldı.

 

Divan Başkanı MTSO eski Başkanlarından Şerafettin Aşut’un önderliğinde gerçekleştirilen Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan Başkan Tekli, 3’üncü, 4’üncü ve 5’inci Organize Sanayi Bölgeleri ile ilgili bilgiler verdi.  Tekli, ‘Yeni açılan Organize Sanayi Bölgelerimizde 4’üncü ve 5’inci Organize Sanayi Bölgemizin yüzde 70’lik bir kısmı kamulaştırıldı. 3’üncü bölgemizde ise yatırımlara başlayan sanayicilerimiz var. Biz de en kısa sürede 3’üncü bölgenin altyapısını bitirerek, yılsonunda 4’üncü bölgenin temellerini atarız diye söz verdik. Sanayi parseli ile ilgili çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Bu Organize Sanayi Bölgelerimizin açılmasında emeği geçen Başta TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Sn. Lütfi Elvan’a, Mersin Valisi Sn. Ali İhsan Su’ya,  sanayicilerimize ve çalışma arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Özellikle Kalkınma Bakanlığı döneminde bölgemize ciddi oranda katkıları olan Sn. Lütfi Elvan olmasaydı biz belki de bu kadar yol kat edemezdik’ dedi.

 

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan ise, yatırımcıların Anadolu’ya yatırım yapmaları gerektiğini belirterek, ‘MTOSB, MTSO’nun ayrılmaz bir parçasıdır. MTOSB, Mersin’in gözbebeği konumundadır. Kent büyüklerimiz de bunun farkında. El birliği ile Mersin’i çok iyi yerlere getireceğimize inanıyorum. Mersin’de kurulan iki Organize Sanayi Bölgemiz daha var. O iki bölgeyi de zaman kaybetmeden bir an önce ayaklandırmamız gerekiyor. Geçen gün katıldığım İstanbul Sanayi Odası toplantısında da belirttiğim gibi sanayicilerin artık Anadolu’ya yatırım yapmaları gerekiyor. Özellikle bizim kentimiz gibi potansiyeli yüksek bir kent, yatırımcılar için bulunmaz bir nimettir. Ben kentimizi el birliği ile daha iyi yerlere taşıyacağımıza inanıyorum. Sn. Valimiz, Belediye Başkanlarımız, kurum ve kuruluşlarımız, STK’larımızın gayreti ile birlikte Mersin parmakla gösterilen bir kent haline gelecektir’ dedi.

 

MTOSB’nin Mersin için büyük önem taşıdığını belirten Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ‘Organize Sanayi Bölgeleri bizim için büyük önem taşıyor. 5’inci etaba kadar büyüme başarısı gösteren, Türkiye’de gerek firmaları, gerekse çalışma alanları ile örnek teşkil eden MTSOB’nin daha da büyümesi ve gelişmesi için elimizden gelen desteği vereceğiz’ dedi.

 

Son olarak konuşan Mersin Valisi Ali İhsan Su ise, ‘Ben sizler gibi işinde başarılı, yatırım odaklı çalışmalar yapan, sürekli üreten iş insanları gördüğüm zaman gururlanıyorum. Sabri Başkan’da da aynı heyecanı görebiliyorum. Bu bakımdan Sabri beye, yönetimine ve sanayicilere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. MTOSB dinamik bir yapı içerisinde çok güzel hizmetleri gerçekleştirdi ve gerçekleştirmeye devam ediyor. MTOSB, sadece yatırım alanında değil, eğitim alanında da büyük çalışmalar yapıyor. Her yıl öğrenci sayısında artış görülen, yoğun ilgi gören bir meslek lisesinde eğitim veren bir MTOSB söz konusu. Model Fabrika ve Endüstriyel Tasarım Merkezi projelerimiz ve daha birçok projelerimiz ile bölgeyi adeta istihdam merkezi haline getireceğiz’ dedi.

 

Konuşmaların ardından sanayiciler başkanlarını seçmek için oy kullandılar.

 

Tamamlanan oy kullanma işleminin ardından açılan sandıkta Sabri Tekli’nin yönetiminden oluşan listeye 99 oy, Cemalettin Akbulut’un listesine ise 54 oy çıktı. Sonuçlara göre mevcut Başkan Sabri Tekli güven tazeledi. Tekli seçim sonunda yaptığı konuşmada, ‘Bizlere güvenen sanayicilerimize sonsuz teşekkür ederiz. Bölgemizi büyütmeye ve geliştirmeye devam edeceğiz. 6. dönemimizde de sarılarak, kucaklaşarak seçimimizi tamamladık. Bu MTOSB’nin demokratik bir kurum olduğunun en açık göstergesidir’ dedi.

 

MTOSB Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

 

Asil: Sabri Tekli, Güral Savaştürk, Orhan Kahveci, Halit Altun, Kürşat Haddat, Hasan Yıldırım, Veysel Memiş, Yılmaz Akyüz

 

Yedek: Turgay Altuntaş, Halil Demirkol, Mehmet Atille, Gökmen Akyürek, Fahri Tuncer Acar, Kazım Duru, Kasım Topuz, Mehmet Atılan

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sabri, Tekli, yeniden, Başkan, seçildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı