Haber Detayı
15 Aralık 2019 - Pazar 19:39 Bu haber 2792 kez okundu
 
Özyiğit’ten Gençlere ‘Proje Getirin’ Çağrısı
Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, 'Üniversiteli Gençler Başkanlarıyla Buluşuyor Toplantısına' katıldı. Yenişehir Belediyesinin gençlere yönelik projeleri v
YAŞAM Haberi
Özyiğit’ten Gençlere ‘Proje Getirin’ Çağrısı

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, 'Üniversiteli Gençler Başkanlarıyla Buluşuyor Toplantısına' katıldı. Yenişehir Belediyesinin gençlere yönelik projeleri ve faaliyetleri hakkında bilgi veren Başkan Özyiğit, toplantıda gençlerin sorularını da yanıtladı. Kültüre, sanata, spora ve eğitime yatırım yaptıklarını ifade eden Özyiğit, "Gençlerin enerjisine ihtiyacımız var. Siz talep edin, proje getirin, biz hayata geçirelim. Toplum yararına kentimizi geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçirmeye ve paydaş olmaya hazırız. "dedi.
 
300 yataklı öğrenci yurdu için geri sayım başladı
Üniversite öğrencileriyle bir araya gelerek belediyenin hizmetlerini anlatan ve öğrencilerin sorularını yanıtlayan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, belediye hizmetlerinde dezavantajlı grupları, çocukları ve gençleri öncelediklerini kaydetti. Devlet üniversitelerinde 4 yıllık fakülte kazananlar ile özel üniversitelerde tam burslu olarak 4 yıllık fakülte kazananlara 1200 TL eğitim yardımı yaptıklarını söyleyen Başkan Özyiğit, Yenişehir Belediyesinin öz kaynaklarıyla yaptığı öğrenci yurdunun yüzde doksan beş oranında tamamlandığını belirtti. Mersin’de yaptıkları araştırmanın sonucunda erkek öğrencilerin yurt ihtiyacının olduğunu ve bu bilgi doğrultusunda önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde Yenişehir’de yaptıkları 300 yataklı yurdu,  erkek öğrenci yurdu olarak hizmete sunacaklarını ifade etti.
 
Yenişehir Belediye Akademi’ye tam not
Ülkemizin en önemli sorununun eğitim ve işsizlik olduğunu vurgulayan Başkan Özyiğit, Yenişehir Belediye Akademi Projesini ve projenin geleceğe sunacağı katkıları öğrencilerle paylaştı. Yenişehir Belediye Akademi öğrencilerden tam not aldı.
 
Yenişehir’de iş garantili eğitim verilecek
Genç nüfusun istihdam sorunu ile ilgili Yenişehir Belediyesi olarak hazırladıkları projeyi de anlatan Özyiğit, “Avrupa’da nüfus yaşlanıyor. Biz de ise tam tersi genç nüfus fazla ve işsizlik çok. İşsizlik yüzde 25’lere çıkmış durumda. Almanya’da işgücü piyasasının ihtiyaçlarına göre Yenişehir Belediyesi Akademi'de mesleki ve dil eğitimi vereceğiz. Bu eğitimi alan gençlerimizin Almanya'da istihdam edilmesini sağlayacağız. İş garantili eğitim vereceğiz. ”
Kaynak: Editör:
Etiketler: Özyiğit’ten, Gençlere, ‘Proje, Getirin’, Çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı