Haber Detayı
07 Mart 2020 - Cumartesi 13:58 Bu haber 95542 kez okundu
 
Öztürk’ten ‘Yol O’nun’ konferansı
Milli Eğitim Bakanlığı AR-GE, Kalite ve İzleme Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk, Cihannüma Derneği Mersin Şubesi tarafından düzenlenen ‘Yol O’nun’ konulu konferansta vatandaşlara hitap etti.
KÜLTÜR Haberi
Öztürk’ten ‘Yol O’nun’ konferansı

Öztürk’ten ‘Yol O’nun’ konferansı

Milli Eğitim Bakanlığı AR-GE, Kalite ve İzleme Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk,  Cihannüma Derneği Mersin Şubesi tarafından düzenlenen ‘Yol O’nun’ konulu konferansta vatandaşlara hitap etti. Akdeniz Belediyesi Konferans Salonu’nda, “Vefa, sözde ve sevgide süreklilik ister” sloganıyla gerçekleşen etkinliğe çok sayıda vatandaş katıldı. Konferans öncesinde kısa bir konuşma yapan Cihannüma Derneği Mersin Şube Başkanı Necmettin Dinç, vefa kavramının önemine değinerek, özellikle genç kuşaklara vefa bilinci aşılamak istediklerini ifade etti. Vefa kavramının siyaset zemininde en iyi şekilde Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan tarafından temsil edildiğini vurguladı.

İlgiyle izlenen konferansta konuşan Mehmet Baki Öztürk de, insanoğlunun cennetten kovulma süreci ile başlayan tarihsel yolculuğuna çeşitli örneklerle değindi. İnsanın dünyaya kapıldığını ve çoğu zaman aldandığını dile getiren Öztürk, “Yol Allah’ın yoludur, Peygamberimizin yoludur” vurgusu yaptı.

Konferans, Mehmet Baki Öztürk’e hediye takdimi ile sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öztürk’ten, ‘Yol, O’nun’, konferansı,
Yorumlar
Haber Yazılımı