Haber Detayı
17 Mayıs 2019 - Cuma 12:32 Bu haber 2690 kez okundu
 
Özel çocuklardan, Başkan Gültak’a sevgi seli
Rengarenk çiçekleri toprakla buluşturdular, unutamayacakları bir gün yaşadılar
YAŞAM Haberi
Özel çocuklardan, Başkan Gültak’a sevgi seli

Rengarenk çiçekleri toprakla buluşturdular, unutamayacakları bir gün yaşadılar

BAŞKAN MUSTAFA GÜLTAK, ÖZEL MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

* Başkan Gültak; ‘Engelliler Haftası’ etkinlikleri kapsamında özel çocuklarla bir araya geldi, onlarla birlikte yüzlerce çiçeği toprakla buluşturdu.

Akdeniz Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde eğitim gören özel çocuklar, Akdeniz Belediyesi tarafından Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne ait fidanlıkla, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte unutamayacakları dakikalar yaşadılar.

Rengârenk çiçekler ve yeşillikler içindeki belediye fidanlığında gerçekleşen buluşmada özel çocuklar, Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’ı alkışlarla karşıladı, sevgi gösterisinde bulundu.  Ziyaretleri nedeniyle çocuklara, okul yönetimi ve öğretmenlere teşekkür eden Başkan Gültak, “Hepiniz hoş geldiniz. Sizlerle birlikte olmaktan ve bu güzel mekânda sizleri ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.

Özel çocuklardan, Başkan Gültak’a sevgi seli

Etkinliğe, çocukların yanı sıra okul idaresi ile öğretmenler de katıldı. Yoğun ilgi altında özel çocuklarla sohbet edip hal ve hatırlarını soran ve çocuklarla hatıra fotoğrafları çektiren Başkan Gültak, ardından da tüplenmiş çiçekleri, özel çocuklarla birlikte küçük kürekler yardımıyla toprak ve saksıyla buluşturdu. Sonrasında da bu çiçeklere can suyu verildi. Özel misafirleriyle sıcak ve samimi bir duygularla sohbet eden Başkan Gültak, özellikle ‘Emine’ adındaki küçük kızla yakından ilgilendi. Başkan Gültak, küçük Emine’nin sevgisi ve ilgisi karşısında kimi zaman duygulandı.

Akdeniz’in özel çocukları, tüplemesini bitirip toprakla buluşturdukları çiçekleri kucaklarına alarak, kendileri için yine Akdeniz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Fidanlığı’nda düzenlenen ikrama da katıldılar. Fidanlıktaki buluşma ve çiçeklerin topraklanıp saksılarla buluşmasının ardından özel çocuklar, öğretmenleriyle birlikte belediyenin tahsis ettiği servis araçlarına binerek okullarının yolunu tuttular.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özel, çocuklardan,, Başkan, Gültak’a, sevgi, seli,
Yorumlar
Haber Yazılımı